SeniorApp partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

29.04. dołączyliśmy do programu partnerskiego Ogólnopolskiej Karty Seniora, prowadzonego przez Stowarzyszenie MANKO. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osób starszych – dla posiadaczy Karty Seniora, SeniorApp przygotował ofertę specjalną.

Stowarzyszenie MANKO

To organizacja pożytku publicznego, które od ponad 20 lat organizuje wiele kampanii społecznych o zasięgu ogólnopolskim. Są one skierowane do różnych grup odbiorców, jednak w ostatnich czasach działalność skupia się wokół wsparcia dla Seniorów. Podejmowane inicjatywy służą unaocznieniu problemów, z którymi zmagają się na co dzień osoby starsze, takich jak: kwestie związane z opieką zdrowotną – utrudniony dostęp do służby zdrowia, niezadowalająca sytuacja finansowa, materialna, niedostateczna wiedza z obszaru prawa, ekonomii czy współczesnych technologii. Stowarzyszenie kładzie nacisk na informowanie i wspieranie osób potrzebujących, a także aktywizację Seniorów i dbałość o to, aby nie czuli się wykluczeni społecznie – są bowiem ważną i cenną grupą osób, która stanowi podstawę społeczeństwa naszego kraju.

Seniorzy w Polsce

Jak wynika z badań, Polacy starzeją się w szybkim tempie. W 1990 r. 65 lat i więcej miał co dziesiąty Polak. Teraz już co siódmy, a za 40 lat w tym wieku będzie już co trzeci z nas.
W 2050 r. liczba osób w wieku 60 plus wzrośnie do 13,7 mln osób. To spora grupa, która potrzebuje i będzie potrzebowała opieki. Sytuacji nie ułatwia rosnący deficyt kadrowy, co potwierdzają dane Barometru Zawodów. W 2021 roku prognozowany deficyt zawodowy w branży medyczno-opiekuńczej dotyczy lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, pielęgniarek i położnych oraz opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Wiele osób starszych, ze względu na wiek czy przypadłości zdrowotne, potrzebuje codziennej opieki oraz pomocy w podstawowych czynnościach. Są też osoby, które świetnie radzą sobie z organizacją dnia, jednak w dobie pandemii zdecydowały się całkowicie ograniczyć kontakty i zostać w domu w trosce o swoje zdrowie.

Ogólnopolska Karta Seniora

W ramach korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, posiadacz uzyskuje dostęp do licznych zniżek i ofert specjalnych przygotowanych przez Partnerów programu. SeniorApp także proponuje skorzystanie ze specjalnej oferty promocyjnej dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora:

Każdy, kto zarejestruje się w SeniorApp do 15 maja 2021 roku i wyśle kod KARTASENIORA1 w zakładce Wsparcie w aplikacji lub poprzez stronę internetową otrzyma doładowanie Portfela SeniorApp kwotą 10 złotych do wykorzystania na wybraną usługę do końca roku kalendarzowego. W ofercie od 5 złotych można skorzystać z:

– zakupów do domu

– realizacji recept

– wyprowadzenia psa.

W cenie od 10 zł są m.in.: sprzątanie, towarzystwo w domu lub podczas spaceru i wiele innych.

Obraz3

Posiadaczem Ogólnopolskiej Karty Seniora może być każdy, kto ukończył 60. lat i wypełnił formularz dostępny na stronie internetowej. Do programu dołączyło już blisko 2.500 firm z całej Polski, a ta liczba stale rośnie! Pełną listę można zobaczyć na stronie OKS. Kartę wyrobiło dotychczas niemal 400 000 Seniorów.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa. Honorują ją firmy ze 160 miast partnerskich. Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.glosseniora.pl w zakładce Ogólnopolska Karta Seniora.

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #22

Słodka tradycja Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dwudziesty drugi odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢 SeniorNiusy #22 📢📢 Zbliża się 11. listopada: 🎌 Narodowe Święto Niepodległości 🎌. Jedna z najważniejszych dat polskiego kalendarza 📅 dzień wolny

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #51

Platynowy Jubileusz ❣️ Zapraszamy na #51 odcinek SeniorNiusów ❣️ Królowa Elżbieta II to postać, którą znają chyba wszyscy. Wielu podziwia, uwielbia, inni traktują bardziej neutralnie. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to Kobieta Legenda. Dziś rozpoczynają się czterodniowe obchody Platynowego

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #53

Zapraszamy na #53 odcinek SeniorNiusów ❣️ Co roku w pewien czerwcowy czwartek “wypada” Boże Ciało Dla niektórych oznacza to po prostu dzień wolny od pracy, dla innych jest to jedno z ważniejszych świąt kościelnych. Jaka jest jego historia? Czy wiecie,

Zobacz więcej
Skip to content