SeniorApp kończy dwa lata!

Na skróty!

Pierwsza w Polsce aplikacja stworzona dla Seniorów we współpracy z Seniorami, obchodzi drugie urodziny. Za marketplace’m z usługami dla osób starszych i potrzebujących kolejny owocny rok działalności. Jednak twórcy start-upu zapowiadają, że podczas najbliższych 12 miesięcy planują ciągły rozwój aplikacji – drugie urodziny SeniorApp motywują do działania. 

Co udało się osiągnąć przez ostatni rok?

Platforma SeniorApp umożliwia kontakt między osobami, które szukają wsparcia i tymi, którzy chcą je zaoferować. Rozwiązanie powstało jako odpowiedź na potrzeby Seniorów i osób potrzebujących oraz ich bliskich. Z drugiej strony, SeniorApp daje również możliwość dorobienia do domowego budżetu, przez oferowanie różnych usług – m.in. porządkowych (np. sprzątanie mieszkania, mycie okien), opiekuńczych (np. opieka dla Seniora), czy technologicznych (np. pogotowie TV i komputerowe lub Smartfon Edukacja). Co ciekawe, ogromny wkład w tworzenie platformy mieli sami Seniorzy – aplikacja została zaprojektowana wraz z nimi. 

Od początku działania, aplikacji zaufało ponad 45 tys. zarejestrowanych Użytkowników z całej Polski. Twórcy platformy mają co świętować, ponieważ tylko w ciągu ostatniego roku liczba nowych użytkowników wzrosła o ponad 280%, a zweryfikowanych opiekunów (osób świadczących usługi w aplikacji) o ponad 200%. 

Wśród prawie 30 różnych usług, największą popularnością cieszą się m.in. sprzątanie mieszkania, mycie okien, prace porządkowe na cmentarzu, pogotowie komputerowe i Smartfon Edukacja (konsultacje z obsługi smartfonów oraz bezpieczeństwa w sieci). W ofercie platformy znajdziemy również usługi pięciu partnerów biznesowych. 

Nie tylko aplikacja – drugie urodziny SeniorApp

SeniorApp to nie tylko aplikacja, ale również cały szereg innych działań, podejmowanych na rzecz Seniorów. W listopadzie 2023 roku swoją premierę miała druga już edycja Raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce”. Publikacja powstała w oparciu o przeprowadzone przez SeniorApp badania wśród osób starszych, m.in. z Domów Dziennego Pobytu, Ośrodków Pomocy Społecznej, czy Klubów Seniora na terenie całego kraju. W badaniu wzięło udział 1384 seniorów i 898 opiekunów, czyli osób, które pomagają potrzebującym w sprawach życia codziennego lub taką pomoc chciałyby zaoferować swojej rodzinie, czy ludziom z najbliższego otoczenia. 

Startup prowadzi również szereg działań edukacyjnych dla swoich odbiorców. Jednym z nich jest cykl webinarów “Już wiem”, z udziałem gości-ekspertów, którzy wyjaśniają zagadnienia z wielu dziedzin – m.in. cyberbezpieczeństwa, medycyny, czy prawa. W ciągu ostatniego roku działalności aplikacji, przeprowadzono 22 webinary, skierowane do osób starszych. 

SeniorApp wraz z Fundacją SeniorApp organizuje bezpłatne warsztaty grupowe ze Smartfon Edukacji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, organizacja odpowiedzialna społecznie przeszkoliła ponad 1000 Seniorów z całej Polski – m.in. z Łodzi, Poznania, Warszawy, Kraśnika, Radzynia Podlaskiego, czy Sandomierza. Startup uczestniczy również w najważniejszych wydarzeniach senioralnych w kraju. Pojawiliśmy się m.in. na Łódzkich Senioraliach 2022, IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, czy Targach Viva Seniorzy w Poznaniu. 

Wszystkie działania SeniorApp nie byłyby możliwe, gdyby nie współpracujący ze startupem partnerzy.  W ciągu ostatniego roku, SeniorApp współpracował m.in. z Orange, Diagnostyką, Legimi, Medme, Falck, Winncare, DOZ Fundacją dbam o zdrowie, PCK, Fundacją banku Pekao S.A., Głosem Seniora, Krajową Izbą Domów Opieki, Fundacją Senior-Care, Mądrą Babcią, Silver Tv, Flexi.pl, DomySeniora.pl, My60+, OK Senior, Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, Łódzkim Klubem Seniora, Łódzką Akademią Kobiecości, Fundacją System Aktywizacji Seniora, Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim, 60plus.pl czy Super Senior.     

Niezwykle motywujące do dalszego działania są nagrody – a tymi SeniorApp również mógł się cieszyć, podczas ostatniego roku działania. W czerwcu 2022 roku, kapituła konkursowa Kozminski.Hub, wyróżniła SeniorApp jako “Startup pozytywnego wpływu”, argumentując wybór przez nazwanie SeniorApp “biznesem dobrych intencji. Podczas Targów Viva Seniorzy w Poznaniu, kapituła konkursowa wyróżniła aplikację Laurem Seniora w kategorii Produkt za „pomysłowe myślenie w kierunku rozwoju działań skierowanych do osób 60+”. Niedawno, startup został również doceniony przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w plebiscycie “pracoDAWCY przyszłości” w kategorii Innowacyjna firma. Drugie urodziny SeniorApp może świętować z wieloma nagrodami na koncie. 

Plany na kolejne lata

Dwa lata nieprzerwanej pracy nad zostaniem marketplace’em pierwszego wyboru w Polsce, z kompleksową ofertą usług dla Seniorów oraz ich rodzin, motywują zespół do dalszego działania. Jakie plany na kolejny rok ma startup? Twórcy platformy, Przemysław Mroczek oraz Igor Marczak przyznają, że chcą rozwijać projekt w kolejnych miastach Polski, dopracowywać ofertę usług dla Seniorów, Członków rodzin oraz Opiekunów, rozwijać oferty opieki domowej oraz budować programy lojalnościowe dla Użytkowników. Drugie urodziny SeniorApp motywują do dalszego rozwoju tej innowacyjnej inicjatywy. 

Blog

Fundacja

Akademia SeniorApp – bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

Akademia SeniorApp stale się rozwija. To projekt, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym wśród Seniorów. Podczas spotkań Akademii uczymy instruktorów tego, w jaki sposób przeprowadzać indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów. Dzięki temu Seniorzy nie powinni mieć problemów z

Zobacz więcej
zniżki i ulgi dla seniorów, emerytów, rencistów, karta seniora
SeniorNiusy

Zniżki i ulgi dla Seniorów | Seniorniusy #109

❣️Zapraszamy na #109 odcinek SeniorNiusów!❣️   W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o zniżkach i ulgach przysługujących Seniorom. Dowiedz się jak taniej podróżować i wypoczywać. mLegitymacja emeryta-rencisty, Karta Seniora i wiele innych umożliwiają seniorom dostęp do wielu zniżek i bonusów. Są

Zobacz więcej
Bez kategorii

Działalność nierejestrowa – jak to działa?

Często otrzymujemy pytania, czy jako Opiekun w SeniorApp należy rozliczać się z wykonywanych zleceń? Ile można w ten sposób dorobić zgodnie z polskim prawem? Jakie warunki trzeba spełnić? Wracamy do Was z odpowiedziami przygotowanymi wraz z Głównym Księgowym SeniorApp z

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content