Czy relacje „boją się” wieku?

Miłość i relacje „nie boją” się wieku. A randkowaniu po 50. nie brakuje cudownych uniesień, „motyli w brzuchu”, a relacjom wzajemnych oczekiwań, ale też partnerstwa! Bo „potrzeba miłości dotyczy każdego, bez względu na cyferki”. Klaudia Rutkowska, współzałożycielka portalu Razem50plus.pl na Flexi.pl opowiada o randkach generacji 50+ i obserwacjach społecznych, które spowodowały stworzenie wirtualnej przestrzeni, gdzie ludzie 50+ mogą się poznać i znaleźć drugą połówkę.

Między świadomością potrzeb a nieufnością, czyli jak randkuje Pokolenie Flexi 

Miłość i relacje, niezależnie od wieku, wymagają przestrzeni. Dla ludzi 50+, którym nie brakuje fantazji i namiętności w odczuwaniu (stąd i spotkania pod wieżą Eiffla, długie rozmowy, wspólne wycieczki rowerowe, przyspieszone bicie serc), ważne jest także partnerstwo. Trzeba je jednak zbudować trochę w oderwaniu od przeszłości i bazując na zaufaniu. A że doświadczenie i znajomość siebie oraz swoich oczekiwań wpływają na bezpośredniość w relacjach, można obserwować, jak w poszanowaniu pełnej prywatności i intymności, w przestrzeni wirtualnej rodzą się relacje. Czasami są to przelotne romanse, czasami relacje, które łączy wspólna pasja, powstają szczęśliwe związki!

Jak podkreśla rozmówczyni Flexi.pl, Klaudia Rutkowska:

Namiętność i przyjaźń w każdym związku są potrzebne. Wtedy jest komplet. Niemniej, niektórzy z większym dystansem podchodzą do szukania nowej miłości. Na pierwszym etapie stawiają na przyjaźń, której z czasem pozwalają przerodzić się w coś więcej”.

Randki generacji 50+ a mentalna i społeczna zmiana perspektywy

Razem50plus.pl to portal, cenna pochodna obserwacji zmian społecznych związanych m.in. z singularyzacją gospodarstw domowych wśród osób z Pokolenia Flexi. Do tego doszedł brak miejsca w sferze nowych technologii, w której ludzie 50+ mogliby nawiązać relacje damsko-męskie. Prowadzący portal mają możliwość przyglądania się, jak wśród przedstawicieli generacji 50+, Pokolenia Flexi, budzą się emocje. I głęboko im kibicując, jednak w pełnym poszanowaniu dla prywatności oraz z zachowaniem bezpieczeństwa tworzących się więzi, mogą też zaobserwować zmiany w mentalności ludzi 50+. Ta ewoluuje ku otwartości na marzenia, świadomości oczekiwań i pewności siebie. 

Czy równolegle zmienia się społeczne postrzeganie i niwelują się stereotypy na temat wieku? Czy widać pierwsze symptomy zmiany postaw? 

Jak wskazuje Klaudia Rutkowska:

„Nie postrzegam osób 50+ w kategoriach jakichkolwiek ograniczeń. Pokolenie 50+ mocno zmieniło się na przestrzeni (przynajmniej) ostatniej dekady. A wciąż stereotypów na ich temat nie brakuje (w społeczeństwie, w reklamach itp., ale to odrębny temat). Na szczęście widać pewne zmiany w tym kierunku, co mnie bardzo cieszy”.

Cały wywiad: flexi.pl/poszukiwaniemilosciwdojrzalymwiekumasens

Blog

ubezpieczenia NNW
SeniorNiusy

SeniorApp & Asekuro – bezpłatna konsultacja w sprawie ubezpieczenia

SeniorApp stale się rozwija. Mamy przyjemność przedstawić Wam kolejną usługę, którą przygotowaliśmy we współpracy z naszym partnerem – Asekuro. Teraz dzięki SeniorApp możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z Agentem Asekuro, który porówna dla Ciebie oferty renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych i znajdzie

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #8

Viva Senior! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na ósmy odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢 SeniorNiusy #8 📢 🏊🧗🏌️‍♀️Zmagania olimpijskie trwają! Niektórzy śledzą je z wypiekami na twarzy 😮 i z radością oklaskują zasłużone zwycięstwa! 👏👏👏 Inni zaś,

Zobacz więcej
Skip to content