Strona główna » SeniorNiusy » Leki za darmo? | SeniorNiusy #93

Leki za darmo? | SeniorNiusy #93

|

|

Na skróty

❣️ Zapraszamy na #93 odcinek SeniorNiusów ❣️

Ceny leków stale wzrastają, a przyczyn, przez które musimy zaopatrzyć się w nie, nie ubywa. Do Ministra Zdrowia trafiła interpretacja w sprawie poszerzenia dostępu do darmowych leków dla grupy seniorów od 70 roku życia 💊💊💊

Jakie leki pojawią się na poszerzonej liście? Kto będzie mógł korzystać z refundacji leków? O tym wszystkim przeczytacie w jednym z artykułów w dzisiejszej prasówce 💉💉💉

 

🖐️ W bieżącym przeglądzie dowiecie się również: 

👉  jak poradzić sobie z insektami?

👉  jak obchodzony jest pierwszy dzień wiosny?

👉 a także: fałszywe rachunki telefoniczne, jak nie dać się oszukać?

Usiądźcie wygodnie przy kawce ☕ i zapoznajcie się z cotygodniową prasówką pełną ciekawostek 📻 z kraju i 📰 świata.

 

Zapraszamy do lektury! 😊

💊 Darmowe leki dla nowej grupy? W Ministerstwie Zdrowia trwają analizy finansowe.  
https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Darmowe-leki-dla-nowej-grupy-W-Ministerstwie-Zdrowia-trwaja-analizy-finansowe,243706,6.html

🐌 Rozsyp wokół roślin. Ślimaki i mszyce nawet się nie zbliżą.
https://www.o2.pl/kobieta/rozsyp-wokol-roslin-slimaki-i-mszyce-nawet-sie-nie-zbliza-6878472893713216a

☀️ Kalendarzowa wiosna właśnie się rozpoczyna. To szczególny dzień.
https://wiadomosci.wp.pl/kalendarzowa-wiosna-wlasnie-sie-rozpoczyna-to-szczegolny-dzien-6878751731759904a      

🧾 To prawdziwa plaga. Ludzie masowo znajdują te rachunki w swoich skrzynkach pocztowych.
https://polskiobserwator.de/aktualnosci/falszywe-rachunki-telefoniczne-nowe-oszustwo/    

🤕 Koniec z migreną? Pojawił się nowy lek.
https://dobre.info/koniec-z-migrena-pojawil-sie-nowy-lek/

✈️ Jest pilotem bez ręki i pokazuje, że wszystko jest możliwe.
https://dobre.info/jest-pilotem-bez-reki-i-pokazuje-ze-wszystko-jest-mozliwe/       

🌲 Spacery po lesie chronią przed śmiercią. Zdaniem naukowców kontakt z przyrodą to dla ludzi “witamina N”.
https://www.national-geographic.pl/artykul/spacery-po-lesie-chronia-przed-smiercia-zdaniem-naukowcow-kontakt-z-przyroda-to-dla-ludzi-witamina-n-230321030027

👙 Kobiety mogą pływać na basenach topless. Zaskakująca decyzja w Niemczech.
https://dobrewiadomosci.net.pl/66367-kobiety-moga-plywac-na-basenach-topless-zaskakujaca-decyzja-w-niemczech/

🧳 Co zabrać do sanatorium?
https://www.gazetasenior.pl/co-zabrac-do-sanatorium-lista-do-pobrania       

Zapraszamy na naszego bloga: https://seniorapp.pl/blog-seniorapp

Miłego dnia! 😊

Nie tylko aplikacja – drugie urodziny SeniorApp

SeniorApp to nie tylko aplikacja, ale również cały szereg innych działań, podejmowanych na rzecz Seniorów. W listopadzie 2023 roku swoją premierę miała druga już edycja Raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce”. Publikacja powstała w oparciu o przeprowadzone przez SeniorApp badania wśród osób starszych, m.in. z Domów Dziennego Pobytu, Ośrodków Pomocy Społecznej, czy Klubów Seniora na terenie całego kraju. W badaniu wzięło udział 1384 seniorów i 898 opiekunów, czyli osób, które pomagają potrzebującym w sprawach życia codziennego lub taką pomoc chciałyby zaoferować swojej rodzinie, czy ludziom z najbliższego otoczenia. 

Startup prowadzi również szereg działań edukacyjnych dla swoich odbiorców. Jednym z nich jest cykl webinarów “Już wiem”, z udziałem gości-ekspertów, którzy wyjaśniają zagadnienia z wielu dziedzin – m.in. cyberbezpieczeństwa, medycyny, czy prawa. W ciągu ostatniego roku działalności aplikacji, przeprowadzono 22 webinary, skierowane do osób starszych. 

SeniorApp wraz z Fundacją SeniorApp organizuje bezpłatne warsztaty grupowe ze Smartfon Edukacji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, organizacja odpowiedzialna społecznie przeszkoliła ponad 1000 Seniorów z całej Polski – m.in. z Łodzi, Poznania, Warszawy, Kraśnika, Radzynia Podlaskiego, czy Sandomierza. Startup uczestniczy również w najważniejszych wydarzeniach senioralnych w kraju. Pojawiliśmy się m.in. na Łódzkich Senioraliach 2022, IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, czy Targach Viva Seniorzy w Poznaniu. 

Wszystkie działania SeniorApp nie byłyby możliwe, gdyby nie współpracujący ze startupem partnerzy.  W ciągu ostatniego roku, SeniorApp współpracował m.in. z Orange, Diagnostyką, Legimi, Medme, Falck, Winncare, DOZ Fundacją dbam o zdrowie, PCK, Fundacją banku Pekao S.A., Głosem Seniora, Krajową Izbą Domów Opieki, Fundacją Senior-Care, Mądrą Babcią, Silver Tv, Flexi.pl, DomySeniora.pl, My60+, OK Senior, Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, Łódzkim Klubem Seniora, Łódzką Akademią Kobiecości, Fundacją System Aktywizacji Seniora, Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim, 60plus.pl czy Super Senior.     

Niezwykle motywujące do dalszego działania są nagrody – a tymi SeniorApp również mógł się cieszyć, podczas ostatniego roku działania. W czerwcu 2022 roku, kapituła konkursowa Kozminski.Hub, wyróżniła SeniorApp jako “Startup pozytywnego wpływu”, argumentując wybór przez nazwanie SeniorApp “biznesem dobrych intencji. Podczas Targów Viva Seniorzy w Poznaniu, kapituła konkursowa wyróżniła aplikację Laurem Seniora w kategorii Produkt za „pomysłowe myślenie w kierunku rozwoju działań skierowanych do osób 60+”. Niedawno, startup został również doceniony przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w plebiscycie “pracoDAWCY przyszłości” w kategorii Innowacyjna firma. Drugie urodziny SeniorApp może świętować z wieloma nagrodami na koncie. 

Plany na kolejne lata

Dwa lata nieprzerwanej pracy nad zostaniem marketplace’em pierwszego wyboru w Polsce, z kompleksową ofertą usług dla Seniorów oraz ich rodzin, motywują zespół do dalszego działania. Jakie plany na kolejny rok ma startup? Twórcy platformy, Przemysław Mroczek oraz Igor Marczak przyznają, że chcą rozwijać projekt w kolejnych miastach Polski, dopracowywać ofertę usług dla Seniorów, Członków rodzin oraz Opiekunów, rozwijać oferty opieki domowej oraz budować programy lojalnościowe dla Użytkowników. Drugie urodziny SeniorApp motywują do dalszego rozwoju tej innowacyjnej inicjatywy. 

Zobacz nasze najpopularniejsze usługi!

Zobacz nasze najpopularniejsze usługi!

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.