Strona główna » SeniorNiusy » SeniorApp partnerem Telefonu wsparcia dla Seniorów Fundacji DOZ

SeniorApp partnerem Telefonu wsparcia dla Seniorów Fundacji DOZ

|

|

Na skróty

Z początkiem października 2022 r. wystartował nowy projekt DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Od teraz Seniorzy z całego kraju mogą znaleźć wsparcie w postaci życzliwej rozmowy z wolontariuszami czy też uzyskać bezpłatną poradę specjalistów.

„Pomysł na telefon wsparcia dla Seniorów chodził nam po głowie od dawna. Spotykając się z Seniorami na naszych warsztatach, konferencjach czy koncertach często słyszeliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś dla ludzi, którzy jednak z domu nie wychodzą. Sytuacja mocno pogłębiła się w czasie pandemii, kiedy to właśnie Seniorzy byli grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg koronawirusa. Zamknięcie w domach, strach o swoje zdrowie i bez kontaktów z rodziną czy znajomymi mocno odbił się na ich psychice. I duża część z nich już nie powróciła do aktywności społecznej. Musieliśmy zacząć działać” – opowiada Elżbieta Łacina, Prezes DOZ Fundacji.

Założenia projektu „Telefon wsparcia dla Seniora”

Projekt składa się z dwóch podstawowych założeń. Po pierwsze jest dostępny dla każdego Seniora w Polsce, gdyż rozmowę prowadzić może z zacisza własnego domu. A dodatkowo – po drugiej stronie słuchawki dzwoniący znaleźć może drugiego Seniora, który chce spędzać swój wolny czas pełniąc dyżury w telefonie wsparcia. 

Misja projektu

Dopełnianiem misji infolinii jest zaangażowanie na dyżury w infolinii także specjalistów z różnych tematów, bliskich Seniorom. Docelowo każdego dnia rozmową służyć będzie konsultant z innej dziedziny: fizjoterapeuta, farmaceuta, psycholog, dietetyk czy specjalista zagadnień komputerowych. Zarówno wolontariusze, jak i specjaliści swoje dyżury pełnić będą mogli w domu lub w specjalnie przygotowanym na ten cel nowym lokalu na Narutowicza 37 w Łodzi. Infolinia czynna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00 – 20:00. Więcej szczegółów na stronie projektu sluchamywspieramy.pl

Wyniki badań SeniorApp o samotności Seniorów w Polsce

Wg badań z raportu przeprowadzonego przez SeniorApp 56,6 % Seniorów mieszka samemu. Poczucie samotności wśród Seniorów jest częstym i bardzo poważnym problemem. Okres pandemii jeszcze bardziej pogłębił zjawisko izolacji społecznej. Telefon Wsparcia to natychmiastowa i realna pomoc dla osób potrzebujących.

Telefon wsparcia jest dostępny pod numerem 42 200 60 50

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.