warsztaty i szkolenia

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych już dziś!

Na skróty!

27 lutego na całym świecie obchodzi się Dzień Organizacji Pozarządowych. To one, realizują na co dzień różne projekty z zakresu m.in. edukacji, kultury, czy pomocy osobom wykluczonym. Jedną z takich organizacji jest Fundacja SeniorApp, która prowadzi szereg działań, przełamujących bariery w dostępie do nowych technologii. 

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO) został ustanowiony, by zwracać szczególną uwagę społeczeństwa na problemy, które na co dzień poruszają NGO i zachęcić do włączenia się w prowadzone przez takie organizacje działania. Fundacja SeniorApp również jest organizacją pozarządową – dla nas najważniejsze jest zainteresowanie społeczności problemami osób starszych, którzy często mają problemy z wykluczeniem cyfrowym. 

Bariery w dostępie do nowych technologii

Wykluczenie cyfrowe to bardzo poważny problem, który dotyka przede wszystkim Seniorów. Zwłaszcza osoby samotne, których bliscy mieszkają w innych miejscowościach w Polsce lub za granicą, mogą odczuwać jak ważna we współczesnym świecie jest umiejętność korzystania z nowoczesnych urządzeń. To one często umożliwiają kontakt z naszą rodziną, czy przyjaciółmi. 

Niestety – osoby starsze nie zawsze są w stanie poradzić sobie z obsługą nowych technologii i często, nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Jako organizacja odpowiedzialna społecznie, chcemy przełamywać strach przed światem cyfrowym. Zależy nam, by osoby starsze wiedziały w jaki sposób sprawnie i bezpiecznie korzystać ze smartfonów i internetu. 

Smartfon Edukacja

Fundacja SeniorApp, jako organizacja pozarządowa prowadzi szkolenia grupowe i indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów oraz bezpieczeństwa w sieci. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu projektowi, Seniorzy przestaną podchodzić ze strachem i niechęcią do nowych technologii. Realnie wpływamy na liczbę osób potrafiących samodzielnie używać narzędzi i aplikacji dostępnych w smartfonach.

Uczestnicy mogą brać udział w szkoleniach bezpłatnie, dzięki temu wiele osób ma szansę zdobyć wiedzę, niezależnie od swojej sytuacji. Dla uczestników naszych warsztatów przygotowaliśmy również poradnik “Polub się z telefonem”, który rozdajemy odbiorcom szkoleń. Publikacja to zbiór porad, które pomogą osobom starszym w odnalezieniu się w cyfrowym świecie. To przewodnik po najważniejszych funkcjach telefonu oraz aplikacjach, z których Seniorzy mogą z powodzeniem korzystać na co dzień.

Zachęcamy do wsparcia naszych działań wraz ze zbiórką prowadzoną na platformie Siepomaga.pl – dzięki temu jesteśmy w stanie pomagać osobom wykluczonym cyfrowo. A jeśli chcecie, żeby nasza Fundacja przeprowadziła warsztaty ze Smartfon Edukacji – zbierzcie min. 25 uczestników i zgłoście swoją organizację przez formularz, dostępny tutaj.

Blog

Inspiracje mycie okien
Inspiracje SeniorApp

Inspiracje #1 mycie okien

Sprawdzone sposoby na mycie okien. Kto z nas nie lubi wiosny? Słońce, długie dni, ciepłe światło wpadające do naszego mieszkania. Za oknem zieleni się świat, ale coś psuje ci widok? Każdy z nas zmaga się ze smugami na szybach, zwłaszcza,

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #40

1. Urodziny SeniorApp! Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na czterdziesty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #40 Dzień Pisarzy ️, Dzień Kobiet , Dzień Liczby Pi , Pierwszy Dzień Wiosny , Międzynarodowy Dzień Teatru… Marzec pełen jest ciekawych

Zobacz więcej
SeniorNiusy

SeniorNiusy #68

❣️ Zapraszamy na #68 odcinek SeniorNiusów ❣️ Są tacy, do których strach podchodzić zanim napiją się kawy. ☕☕☕ To najpopularniejszy napój świata – ludzie wypijają dziennie ponad 2 miliardy filiżanek kawy. Nic dziwnego – sposobów na jej przygotowanie jest naprawdę

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content