SeniorApp uczestnikiem Konferencji sektora e-zdrowia

Na skróty!

SeniorApp jako twórca platformy umożliwiającej opiekę zdrowotną za pośrednictwem internetu został włączony do grona pięciu startupów konkursowych z branży MedTech podczas konferencji OVHCloud.

Czym jest konferencja OVHCloud?

17. lutego w Warszawie odbywa się Konferencja poświęcona tematyce suwerenności danych w sektorze e-zdrowia. To jeden z najbardziej krytycznych obszarów, jeśli chodzi o ochronę danych. Ważne jest to – kto jest właścicielem informacji poufnych. Pandemia pokazała, jak istotną rolę odgrywa zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych.

Technologia cyfrowa zmienia branżę zdrowotną, ponieważ otwiera nowe możliwości organizacji systemu ochrony zdrowia i świadczenia usług zdrowotnych. Suwerenność danych pomaga wykorzystać je przez określone podmioty uprawnione do zarządzania informacjami, a równocześnie chroni dane użytkowników.

Czym jest suwerenność cyfrowa?

Suwerenność cyfrową można zdefiniować jako zdolność państwa do kontrolowania wszystkich zasobów cyfrowych, z ekonomicznego, społecznego i politycznego punktu widzenia – wolne od stron trzecich lub zewnętrznych wpływów. Krótko mówiąc, wspiera wolność wyboru i pozwala nam być mniej uzależnionym od infrastruktury, platform i punktów dostępu do internetu poza Europą.

Suwerenność danych rozszerza to pojęcie na organizacje. Określa ich zdolność do ochrony danych przed ewentualną ingerencją, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych. Umożliwia im także samodzielne działanie, szczególnie w obszarach strategicznych dla ich rozwoju. Zgodność z regulacjami europejskimi – ograniczająca możliwość przekazywania danych osobowych poza Unię Europejską – jest gwarancją suwerenności danych.

SeniorApp & OVHCloud

SeniorApp to startup społecznie odpowiedzialny: przede wszystkim właśnie za bezpieczeństwo użytkowników wykorzystując technologię nie tylko dla zysku, ale przede wszystkim dla wyższego dobra.

 

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które pozwoli łączyć, posługujące się nim osoby, w społeczność i zapewni korzystną dla wszystkich, prostą komunikację pomiędzy sobą. Realizacja usług za pośrednictwem urządzeń przenośnych wpisuje się w ideę zapobiegania i zwalczania zagrożeń związanych z COVID-19. SeniorApp nie skończy się jednak wraz z epidemią koronawirusa, bo problemy osób potrzebujących nie znikną” – mówi Igor Marczak, współzałożyciel, twórca platformy.

 

Bezpieczeństwo użytkowników, to nasz priorytet – mówi Przemysław Mroczek, współzałożyciel i twórca platformy SeniorApp. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i możliwe na terenie całej Polski. Profile użytkowników są weryfikowane zanim staną się widoczne w platformie, transakcje są realizowane bezgotówkowo, a obsługa płatności zabezpieczona przez najwyższej jakości systemy bankowe. Przed wprowadzeniem na rynek wersji produkcyjnej, aplikacja została zaprojektowana przy współpracy grupy focusowej 50+ i dostosowana tak, by poruszanie się w niej było intuicyjne i proste dla użytkowników. Zespół SeniorApp sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem platformy – stawia na przejrzystość współpracy umożliwiając sprawdzenie rekomendacji opiekunów i wystawianie wzajemnych opinii – dodaje P. Mroczek. 

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #29

„Jaki Sylwester, taki cały rok!” Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dwudziesty dziewiąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #29   Wszystko co dobre, szybko się kończy… ⌛ Ale nie tylko! Gorsze chwile również w końcu mijają, a

Zobacz więcej
seniorapp poleca
Bez kategorii

SENIORAPP POLECA #5: Wolni od Metryki

Młodość to stan umysłu! Portal Wolniodmetryki.pl upowszechnia pozytywny wizerunek ludzi dojrzałych i inspiruje do stylu życia, którego nie determinuje metryka. Publikowane na portalu i jego kanałach społecznościowych treści opowiadają historie i prezentują sylwetki osób, które udowadniają, że życie nie kończy

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content