SeniorApp poleca #7: Dziadkowie Biznesu

Bez nich to nie to samo!

Kim są?

„Dziadkowie Biznesu” to kampania społeczna tworzona przez sześcioro studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo było to tylko zadanie na studia, jednak przeobraziło się w coś znacznie większego…

Studenci I roku – Jan Bawolik, Julia Czumaj, Julia Kużelewska, Zofia Mańczuk, Oliwia Szataniak i Filip Zapora – na zaliczenie przedmiotu Umiejętności Menadżerskie mieli wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na stworzeniu projektu, który ma na celu uwidocznienie problemu społecznego, na przykład poprzez kampanię w internecie. Prowadzący zajęcia – dr Michał Mijal – nakierował ich na zwrócenie uwagi na osoby starsze.

Jak działają?

,,Dziadkowie Biznesu” – tak studenci nazwali stworzone przez siebie profile na social mediach. Zaczęli udostępniać na nich historie starszych ludzi, którzy prowadzą swoje biznesy od lat z pasją i zamiłowaniem do swojego fachu. Na profilach zwraca się uwagę na zawody wymierające, takie jak szewc czy krawcowa. W dzisiejszych czasach coraz częściej kupuje się nową parę butów, niż oddaje ją do naprawy.

Profile zaczęły cieszyć się ogromną popularnością – na Instagramie w dwa dni zdobyli 20 tysięcy obserwujących, dziś jest to już 40 tysięcy.

Posty na Facebooku mają milionowe zasięgi – to wszystko przekłada się na realną pomoc. Studenci pomogli już 60 seniorom w wypromowaniu ich biznesu w internecie, przez co przedsiębiorstwa prowadzone od lat zyskały nową młodość.

Kto się zgłasza?

Beneficjenci kampanii pochodzą z całej Polski. Między innymi jest to Pani Walentyna z Białegostoku, która od 62 lat prowadzi swoją lodziarnię. Po udostępnieniu przez studentów jej historii, do jej punktu zaczęły ustawiać się kolejki przez całą ulicę.

Kolejnym beneficjentem jest Pan Józef z Warszawy, który prowadzi piekarnię – przed pandemią zatrudniał 10 pracowników, teraz pracuje sam.

Ogromnym zaskoczeniem było dla niego, jak dużo klientów zaczęło pukać do jego drzwi. Pan Andrzej z Konina prowadzi Skate Shop – po wypromowaniu zyskał ogrom nowych klientów z całej Polski i znów ma dla kogo rano wstawać z łóżka.

Na początku działania kampanii studenci sami chodzili po swoich miastach i pukali od drzwi do drzwi zakładów z pytaniem, czy mogliby wypromować biznes w internecie.

Czasem trzeba było długo przekonywać seniorów, by wyrazili zgodę, jednak znaleźli chętnych.

Obecnie miejsca prowadzone przez starszych ludzi przesyłają ludzie z całej Polski. Każdy kto zna przedsiębiorstwo starszej osoby jest zaproszony do kontaktu z ,,Dziadkami Biznesu”.

Kampania społeczna studentów zarządzania uzyskała szeroki wydźwięk również w telewizji na różnych kanałach, w radiu, w gazetach.

Ich projekt wygrał w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” „Złotego Wilka” w kategorii reklama społeczna.

Jednak nie kończą na olimpiadzie. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem stowarzyszenia, aby dalej pomagać seniorom.

SeniorApp życzy Dziadkom Biznesu samych sukcesów i dalszego rozwoju inicjatywy!

Więcej o akcji możecie się dowiedzieć z webinaru SeniorApp „Już wiem” #13: „Bez nich to nie to samo!”, w którym gościł jeden z twórców projektu: Filip Zapora. Obejrzyjcie koniecznie! Nagranie dostępne tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=4XNkIn96oXc

Blog

SeniorNiusy

SeniorNiusy #80

Jedyna taka na świecie! ❣️ Zapraszamy na #80 odcinek SeniorNiusów ❣️ Wielkimi krokami zbliżamy się do Wigilii i świętowania w gronie rodzinnym. W wielu domach stoi już na pewno choinka przystrojona pięknymi bombkami. Już za moment usiądziemy do stołu zastawionego

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #15

Zadbaj o siebie jesienią! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na piętnasty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy #15 📢📢📢 Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! 💃💊 – śpiewał Andrzej Rosiewicz, nie bez przyczyny! Kiedy witamin brakuje –

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #9

W dzień gorącego lata… Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dziewiąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy #9 📢📢📢 Ostatnie tygodnie mijały pod znakiem Igrzysk Olimpijskich 💙🖤❤️💛💚: nasze Gwiazdy Sportu przywiozły 14 medali – gratulacje! Ten

Zobacz więcej
SeniorNiusy

Konferencja Senior-Care Wrocław 2022

W imieniu organizatorów IV Edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Edukacyjnej Senior Care 2022 – Fundacji Senior – Care oraz Krajowej Izby Domów Opieki KIDO – zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu dedykowanemu kadrze zarządzającej oraz opiekuńczej placówek świadczących całodobową opiekę długoterminową –

Zobacz więcej
Skip to content