SeniorApp dołącza do projektu „(Nie)widzialni”

Na skróty!

W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni” poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.

Niewidoczna niepełnosprawność nie wiąże się z używaniem wózka czy białej laski. Może być spowodowana np. chorobą (np. stwardnienie rozsiane, cukrzyca), zaburzeniami neurorozwojowymi (np. autyzm), przebiegiem leczenia (np. leczenie onkologiczne), wypadkami (np. proteza nogi, niewidoczna pod ubraniem). Jest trudna do dostrzeżenia, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Niejednokrotnie spotykają się z niezrozumieniem czy przykrymi reakcjami otoczenia. Pora to zmienić. 

Dlatego SeniorApp dołącza do projektu „(Nie)widzialni”. Chcemy, by każdy czuł się u nas bezpiecznie i wiedział, że jesteśmy gotowi do pomocy, gdy tylko będzie ona potrzebna.

„(Nie)widzialni”

„(Nie)widzialni” to projekt realizowany przez Fundację StwardnienieRozsiane.Info. Jego celem jest budowa świadomości społecznej nt. niewidocznej niepełnosprawności oraz wsparcie osób, które jej doświadczają. Mimo trudności, które niejednokrotnie są wywoływane przez stan zdrowia, starają się one żyć aktywnie, pracować, realizować codzienne obowiązki zawodowe i prywatne. Nie zawsze jednak są w stanie to robić bez wysiłku, bo bywają dni, gdy czują się gorzej. Wtedy też np. gdy korzystają z komunikacji miejskiej, słyszą: „Taki młody, a starszemu człowiekowi miejsca nie ustąpi”. A przecież nieustąpienie miejsca w autobusie czy skorzystanie z usługi poza kolejką nie musi być dowodem braku dobrego wychowania, tylko poważnych problemów ze zdrowiem. Tak samo, jak chwiejny krok osoby wysiadającej z samochodu nie zawsze jest efektem wypitego alkoholu.

Kampania „(Nie)widzialni” wychodzi naprzeciw tym problemom. Jej głównym elementem ¬– oprócz podejmowanych przez fundację działań informacyjnych nt. niewidocznych niepełnosprawności, szkoleń, webinarów, a także wielu innych aktywności ¬– są specjalne emblematy, czyli „symbole” projektu. Dzięki ich „użyciu”, osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami będą mogły zasygnalizować, że potrzebują dodatkowego wsparcia, np. przepuszczenia w kolejce czy też poświęcenia im więcej czasu przez pracownika danej instytucji. 

Projekt jest podzielony na etapy. W pierwszych tygodniach kluczowymi działaniami będzie kampania informacyjna w mediach oraz internecie. W ramach kampanii sukcesywnie realizowane też będą szkolenia u partnerów przeprowadzane przez zespół Fundacji StwardnienieRozsiane.Info, która pomoże sprawnie wdrożyć projekt w danej organizacji czy instytucji. Dzięki temu, gdy pojawi się u nas osoba z niewidoczną niepełnosprawnością i potrzebująca wsparcia, przygotowani do tego pracownicy będą wiedzieli, jak reagować i co zrobić, by ich pomoc była skuteczna. O bieżącym etapie wdrażania projektu i wsparciu dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami – będziemy informować.

Same symbole projektu będą od drugiej połowy marca (o dokładnym terminie będziemy informować) do pobrania w części placówek, które zdecydowały się nawiązać współpracę przy projekcie, jak również będą wówczas dostępne w formie elektronicznej. Udział w projekcie oraz korzystanie z emblematów jest bezpłatny i dobrowolny.

Dołącz do projektu!

„(Nie)widzialni” wystartowali z ogólnopolską kampanią informacyjną 27 lutego 2023 r. W projekcie bierze udział już kilkudziesięciu partnerów z całej Polski, wśród których są np. urzędy, instrukcje kulturalne, firmy – od dużych korporacji do mniejszych przedsiębiorstw, centra handlowe, a także placówki edukacyjne. Ich liczba stale rośnie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tego grona.

Zarówno platforma SeniorApp jak i Fundacja SeniorApp prowadzą działania na rzecz osób starszych, często wykluczonych cyfrowo. Jesteśmy przekonani, że nowe technologie mogą przynosić ogromne wsparcie dla osób, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności. Cyfrowy świat może ułatwiać m.in. komunikację, płatności, załatwianie spraw urzędowych, czy umawianie wizyt lekarskich. 

Lista partnerów nie jest zamknięta. W każdej chwili można zgłosić się do Fundacji (mailowo: kontakt@niewidzialni.org.pl lub fundacja@stwardnienierozsiane.info) i zostać partnerem kampanii. Zachęcamy, by zrobić ten krok i wspólnie z nami zmieniać świat na lepszy.

Więcej informacji o kampanii jest dostępnych na stronie projektu (Nie)widzialni – tam dowiesz się czym jest niewidoczna niepełnosprawność. 

Blog

płaca minimalna 2023, seniorapp, stawka godzinowa
SeniorNiusy

❣️Wzrost płacy minimalnej | Seniorniusy #106❣️

Zapraszamy na #106 odcinek Seniorniusów! W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o kolejnej podwyżce płacy minimalnej. Od soboty, 1 lipca 2023 roku, wzrosło minimalne wynagrodzenie za pracę. W drugim półroczu 2023 roku płaca minimalna zwiększy się z obecnych 3490 zł do

Zobacz więcej
SeniorNiusy

SeniorNiusy #69

❣️ Zapraszamy na #69 odcinek SeniorNiusów ❣️ 6 października swoje święto obchodzą borsuki. Te niezwykłe zwierzęta z rodziny łasicowatych zamieszkują tereny Eurazji. Choć istnieje kilka podgatunków borsuka, wszystkie z nich mają charakterystyczny, długi czarno-biały ryjek – trudno je pomylić z

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #15

Zadbaj o siebie jesienią! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na piętnasty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy #15 📢📢📢 Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! 💃💊 – śpiewał Andrzej Rosiewicz, nie bez przyczyny! Kiedy witamin brakuje –

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #49

VIII Łódzkie Senioralia startują już w sobotę 21.05! ❣️ Zapraszamy na #49 odcinek SeniorNiusów ❣️ VIII Łódzkie Senioralia startują w najbliższą sobotę: 21. maja. Przez dwa tygodnie miasto będzie należało do Seniorów. 450 firm, organizacji pozarządowych i instytucji stworzyło program

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content