Strona główna » Aktualności » Konkurs EKSPLOZJA’89 – poznaj wspomnienia Pokolenia X PL
konkurs eksplozja

Konkurs EKSPLOZJA’89 – poznaj wspomnienia Pokolenia X PL

|

|

Na skróty

Z radością informujemy o zakończeniu konkursu EKSPLOZJA’89 zorganizowanego przez Flexi.pl oraz Fundację Reflexion. Konkurs miał na celu uhonorowanie wspomnień i doświadczeń Pokolenia X PL, urodzonych w latach 1960-1979. Inicjatywa ta zgromadziła liczne historie i fotografie, ukazujące zarówno osobiste, jak i zawodowe osiągnięcia uczestników na przestrzeni ostatnich 35 lat. Konkurs EKSPLOZJA’89 stanowił wyjątkową okazję do refleksji nad transformacją ustrojową Polski po 1989 roku. Uczestnicy podzielili się swoimi wspomnieniami, które ukazywały ich adaptacyjność i siłę w obliczu dynamicznych zmian społeczno- gospodarczych. Wydarzenie to miało również na celu podkreślenie ważnych rocznic historycznych, które wpłynęły na kształt współczesnej Polski. Spośród wielu zgłoszeń, Jury wyłoniło dwóch Zwycięzców, którzy wyróżnili się swoimi inspirującymi opowieściami i kreatywnymi fotografiami. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne, które mają być wyrazem uznania za ich wkład w budowanie pamięci zbiorowej o przemianach ostatnich dekad.

Kto zwyciężył w konkursie?

Jury zdecydowało, że zgłoszenie Pani Anny Ptasińskiej ciekawie opisuje realia lat 80. i 90. w Polsce, a także przystosowanie do nieustannie zmieniającego się świata, dlatego też postanowiło przyznać Pani Annie nagrodę główną w wysokości 1 000 zł. Gratulujemy!

Fragment zgłoszenia Pani Anny:

Fragment zgłoszenia Pani Anny:
„Pokolenie FLEXI?! Bardzo podoba mi się to określenie, pasuje do mojego pokolenia, brzmi pozytywnie… My, dzieci z lat 60., wyrastaliśmy z ołówkiem i pędzlem w dłoni, a pracujemy z myszką, czytnikiem i w okularach. Staliśmy się świadkami zmian ustrojowych i społecznych. Otwarcie granic, zwłaszcza dla osób z pogranicza, to było wielkie wow! Wraz z możliwością przemieszczania się poza teren naszego kraju, otwarło się dla nas jakby wejście na taras, bo całe dzieciństwo to było wpatrywanie się w ekran telewizora i to w ograniczonym projekcjami tylko dla najmłodszych w wyznaczonym czasie…”.

Jury zdecydowało również, że zgłoszenie Pani Ewy Szejner ciekawie opisuje początki pracy w korporacjach w Warszawie, procesu rekrutacji i ogólnej pracy w biurze w tamtych czasach, dlatego też postanowiło przyznać Pani Ewie nagrodę dodatkową w wysokości 500 zł. Serdeczne gratulacje!

Fragment zgłoszenia Pani Ewy:

„Był schyłek lat 90. XX wieku. Przyjechałam z miasta jeszcze wojewódzkiego, które właśnie traciło status województwa. Warszawa wydawała mi się obezwładniająca. Co prawda nie było jeszcze metra, ale już autobusy, tramwaje, korki i tłumy ludzi, jakie zobaczyłam po wyjściu z pociągu na Dworcu Centralnym, robiły na prowincjuszce spore wrażenie. Dojechałam do Mordoru. Co prawda zwał się już biznesowym centrum stolicy, ale daleko mu było do tego co widać dzisiaj. Miałam tzw. interview w biurowcu stojącym wtedy samotnie u zbiegu ulic Rzymowskiego i Marynarskiej…”. Organizatorzy konkursu pragną wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i chęć podzielenia się swoimi historiami. Dzięki nim konkurs stał się nie tylko zbiorem wspomnień, ale także świadectwem niezwykłej
historii i przemian, jakie zaszły w Polsce po 1989 roku. Więcej informacji o idei konkursu oraz szczegółowe informacje o zwycięzcach możnaznaleźć na stronie Flexi.pl.


Sprawdź: https://flexi.pl/konkurs-eksplozja-89

Partnerzy konkursu

Patronat honorowy: Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”.
Patroni medialni: Compass-rozwoju – Anna Gierasimowicz, Express Biznesu, portal Kobieta50plus.pl, Krajowa Izba Managerów Opieki Senioralnej, Podlaskisenior.pl, Senior App, Super Senior, Fundacja Via Salutis, Dorota Hetmańczyk-Żuchalska – coach kariery.

O Fundacji Reflexion

REFLEXION zestawia rzeczywistość z odbiciem: marzeń, wizji, obaw, niepewności. Prowadzi też do harmonii, dialogu, wyklucza agresję, łączy, a nie dzieli, bo przenika. W czasach coraz wyraźniejszych podziałów we wszystkich obszarach uznaliśmy, że potrzebna jest reakcja i pomoc. Pomoc nie tylko w sferze akcyjnego budowania mostów, bo sami ciągle kopiemy między sobą rowy, albo budujemy mury wykluczeń ekonomicznych, religijnych, światopoglądowych i technologicznych, ale również pomoc w budowaniu relacji między sobą.

O Flexi.pl

Flexi.pl inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, poszukujące nowych rozwiązań, a dysponujące bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Na portalu można znaleźć: oferty pracy, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariat. Flexi.pl zawiera także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Portal chce przyczyniać się do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych, wskazując na wartość różnorodności i jej twórczy aspekt. Flexi.pl podkreśla, że zasoby i talenty osób z 25-letnim bagażem zawodowych doświadczeń nie mogą być marnowane na rynku pracy, jak i życiu. Platforma, inspirując do aktywności, stwarza warunki, aby talenty pielęgnować i twórczo się nimi dzielić


Kontakt
Adrianna Lewandowska,
Social Media and Content Specialist Flexi.pl
tel. 885 858 793

e-mail: a.lewandowska@flexi.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 55

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.