SeniorApp kończy dwa lata!

Na skróty!

Pierwsza w Polsce aplikacja stworzona dla Seniorów we współpracy z Seniorami, obchodzi drugie urodziny. Za marketplace’m z usługami dla osób starszych i potrzebujących kolejny owocny rok działalności. Jednak twórcy start-upu zapowiadają, że podczas najbliższych 12 miesięcy planują ciągły rozwój aplikacji – drugie urodziny SeniorApp motywują do działania. 

Co udało się osiągnąć przez ostatni rok?

SeniorApp platform umożliwia kontakt między osobami, które szukają wsparcia i tymi, którzy chcą je zaoferować. Rozwiązanie powstało jako odpowiedź na potrzeby Seniorów i osób potrzebujących oraz ich bliskich. Z drugiej strony, SeniorApp daje również możliwość dorobienia do domowego budżetu, przez oferowanie różnych usług – m.in. porządkowych (np. sprzątanie mieszkania, mycie okien), opiekuńczych (np. opieka dla Seniora), czy technologicznych (np. pogotowie TV i komputerowe lub Smartfon Edukacja). Co ciekawe, ogromny wkład w tworzenie platformy mieli sami Seniorzy – aplikacja została zaprojektowana wraz z nimi. 

Od początku działania, aplikacji zaufało ponad 45 tys. zarejestrowanych Użytkowników z całej Polski. Twórcy platformy mają co świętować, ponieważ tylko w ciągu ostatniego roku liczba nowych użytkowników wzrosła o ponad 280%, a zweryfikowanych opiekunów (osób świadczących usługi w aplikacji) o ponad 200%. 

Wśród prawie 30 różnych usług, największą popularnością cieszą się m.in. sprzątanie mieszkania, mycie okien, prace porządkowe na cmentarzu, pogotowie komputerowe i Smartfon Edukacja (konsultacje z obsługi smartfonów oraz bezpieczeństwa w sieci). W ofercie platformy znajdziemy również usługi pięciu partnerów biznesowych. 

Nie tylko aplikacja – drugie urodziny SeniorApp

SeniorApp to nie tylko aplikacja, ale również cały szereg innych działań, podejmowanych na rzecz Seniorów. W listopadzie 2023 roku swoją premierę miała druga już edycja Raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce”. Publikacja powstała w oparciu o przeprowadzone przez SeniorApp badania wśród osób starszych, m.in. z Domów Dziennego Pobytu, Ośrodków Pomocy Społecznej, czy Klubów Seniora na terenie całego kraju. W badaniu wzięło udział 1384 seniorów i 898 opiekunów, czyli osób, które pomagają potrzebującym w sprawach życia codziennego lub taką pomoc chciałyby zaoferować swojej rodzinie, czy ludziom z najbliższego otoczenia. 

Startup prowadzi również szereg działań edukacyjnych dla swoich odbiorców. Jednym z nich jest cykl webinarów “Już wiem”, z udziałem gości-ekspertów, którzy wyjaśniają zagadnienia z wielu dziedzin – m.in. cyberbezpieczeństwa, medycyny, czy prawa. W ciągu ostatniego roku działalności aplikacji, przeprowadzono 22 webinary, skierowane do osób starszych. 

SeniorApp wraz z Fundacją SeniorApp organizuje bezpłatne warsztaty grupowe ze Smartfon Edukacji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, organizacja odpowiedzialna społecznie przeszkoliła ponad 1000 Seniorów z całej Polski – m.in. z Łodzi, Poznania, Warszawy, Kraśnika, Radzynia Podlaskiego, czy Sandomierza. Startup uczestniczy również w najważniejszych wydarzeniach senioralnych w kraju. Pojawiliśmy się m.in. na Łódzkich Senioraliach 2022, IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, czy Targach Viva Seniorzy w Poznaniu. 

Wszystkie działania SeniorApp nie byłyby możliwe, gdyby nie współpracujący ze startupem partnerzy.  W ciągu ostatniego roku, SeniorApp współpracował m.in. z Orange, Diagnostyką, Legimi, Medme, Falck, Winncare, DOZ Fundacją dbam o zdrowie, PCK, Fundacją banku Pekao S.A., Głosem Seniora, Krajową Izbą Domów Opieki, Fundacją Senior-Care, Mądrą Babcią, Silver Tv, Flexi.pl, DomySeniora.pl, My60+, OK Senior, Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, Łódzkim Klubem Seniora, Łódzką Akademią Kobiecości, Fundacją System Aktywizacji Seniora, Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim, 60plus.pl czy Super Senior.     

Niezwykle motywujące do dalszego działania są nagrody – a tymi SeniorApp również mógł się cieszyć, podczas ostatniego roku działania. W czerwcu 2022 roku, kapituła konkursowa Kozminski.Hub, wyróżniła SeniorApp jako “Startup pozytywnego wpływu”, argumentując wybór przez nazwanie SeniorApp “biznesem dobrych intencji. Podczas Targów Viva Seniorzy w Poznaniu, kapituła konkursowa wyróżniła aplikację Laurem Seniora w kategorii Produkt za „pomysłowe myślenie w kierunku rozwoju działań skierowanych do osób 60+”. Niedawno, startup został również doceniony przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w plebiscycie “pracoDAWCY przyszłości” w kategorii Innowacyjna firma. Drugie urodziny SeniorApp może świętować z wieloma nagrodami na koncie. 

Plany na kolejne lata

Dwa lata nieprzerwanej pracy nad zostaniem marketplace’em pierwszego wyboru w Polsce, z kompleksową ofertą usług dla Seniorów oraz ich rodzin, motywują zespół do dalszego działania. Jakie plany na kolejny rok ma startup? Twórcy platformy, Przemysław Mroczek oraz Igor Marczak przyznają, że chcą rozwijać projekt w kolejnych miastach Polski, dopracowywać ofertę usług dla Seniorów, Członków rodzin oraz Opiekunów, rozwijać oferty opieki domowej oraz budować programy lojalnościowe dla Użytkowników. Drugie urodziny SeniorApp motywują do dalszego rozwoju tej innowacyjnej inicjatywy. 

Blog

Media

Co to jest SeniorApp

SeniorApp to innowacyjna aplikacja mobilna dostępna na smartfonach i komputerach stacjonarnych, stworzona dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności Seniorów oraz ich bliskich. Poznajcie SeniorApp bliżej już dziś! Źródło: https://edziadkowie.pl/-co-to-jest-seniorapp/

MORE
Blog SeniorApp starszy pan influenser
Bez kategorii

Czy influencerem można zostać w każdym wieku?

  Kiedyś twarzami marki mogli zostać tylko celebryci: aktorzy, prezenterzy telewizyjni, sportowcy. Obecnie ambasadorem marki może zostać każdy, bez względu na wiek, znajomości, czy preferencje polityczne. Co ciekawe, według raportu THINK FORWARD, aż 48 % ankietowanych dziewcząt poniżej 18 roku

MORE
Bez kategorii

SeniorApp poleca #7: Dziadkowie Biznesu

Bez nich to nie to samo! Kim są? „Dziadkowie Biznesu” to kampania społeczna tworzona przez sześcioro studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo było to tylko zadanie na studia, jednak przeobraziło się w coś znacznie większego… Studenci I roku – Jan

MORE
Bez kategorii

SeniorApp partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

29.04. dołączyliśmy do programu partnerskiego Ogólnopolskiej Karty Seniora, prowadzonego przez Stowarzyszenie MANKO. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osób starszych – dla posiadaczy Karty Seniora, SeniorApp przygotował ofertę specjalną. Stowarzyszenie MANKO To organizacja pożytku publicznego, które od ponad 20 lat

MORE

Benefits of SeniorApp

Verification

You always know when and who is visiting your loved ones

Supervision

Our team supervises all the services provided

Easy to use

Transparent platform, simple and intuitive to use

Check out how easy it is!

Check out our Youtube channel!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content