Wolontariat - zostań wolontariuszem!

Kim jesteśmy?

Fundacja SeniorApp jako organizacja społecznie odpowiedzialna tworzy programy mające na celu przełamywanie barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

Zespół Fundacji SeniorApp organizuje konsultacje i szkolenia z obsługi urządzeń mobilnych i bezpieczeństwa w sieci. Tworzymy społeczność ludzi, którzy dzielą się swoim czasem i umiejętnościami pomagając innym.

Stale rozwijamy i dostosowujemy działania do aktualnej sytuacji oraz pojawiających się potrzeb osób, które wymagają wsparcia i opieki.

Kogo szukamy?

Celem wolontariusza będzie działanie na rzecz przełamywania barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych. Zadania mają umożliwić im sprawne i bezpieczne poruszanie się w świecie cyfrowym: komunikację, edukację, płatności internetowe, zakupy, rozrywkę, pozyskiwanie informacji, załatwianie spraw urzędowych online, umawianie wizyt lekarskich, a także korzystanie z innych przydatnych narzędzi i aplikacji dostępnych w smartfonie.

Szkolenia będą realizowane w ramach konsultacji indywidualnych – kilka razy w miesiącu (w zależności od zapotrzebowania), a także warsztatów grupowych – przynajmniej raz w miesiącu. Szkolenia odbywają się na terenie miasta Łodzi.

 

Zapraszamy do włączenia się w nasze działania! Razem możemy zrobić wiele dobrego!

1653654985952

Konsultacje indywidualne

►1 wolontariusz na 1 podopiecznego
►odbywają się w domach seniorów, kawiarniach, bibliotekach na terenie Łodzi
►trwają około 1 godziny.

Warsztaty grupowe

► 1 wolontariusz na 5 podopiecznych
► odbywają się w Domach Dziennego Pobytu, Centrach Aktywnego Seniora, Domach Kultury i stacjonarnie w biurze SeniorApp
► trwają około 2-3 godzin.

Chcesz do nas dołączyć?

Skontaktuj się z nami!