SeniorON – Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie

Na skróty!

Ponad 180 seniorów, 3 lokalizacje, 3 organizacje i walka z wykluczeniem cyfrowym. Za nami tegoroczna edycja programu SeniorON, w ramach której zespoły z Polskiego Czerwonego Krzyża, Banku Pekao S.A. oraz Fundacji SeniorApp, poprowadziły warsztaty “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie”. Szkolenia zostały zorganizowane w Kraśniku, Sandomierzu i Radzyniu Podlaskim. 

Coraz częściej podnosi się publiczną dyskusję na temat aktywnego starzenia się. Wiele organizacji prowadzi działania na rzecz Seniorów, umożliwiając im rozwój różnych umiejętności, czy poszerzanie wiedzy. Jedną z organizacji, która od wielu lat koncentruje się na aktywizowaniu osób starszych, jest Polski Czerwony Krzyż, prowadzący program SeniorON. Głównym celem tego projektu jest integracja międzypokoleniowa, a działania oparte są m.in. na organizowaniu zajęć edukacyjnych, czy przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu. Również w tym roku, PCK przygotowało kolejną odsłonę programu SeniorON – tym razem we współpracy z Bankiem Pekao S.A. oraz Fundacją SeniorApp. 

Bariery w korzystaniu z urządzeń cyfrowych najczęściej napotykają osoby starsze. Seniorzy nie zawsze mają do kogo zwrócić się z prośbą o wytłumaczenie jak korzystać ze smartfonów, co zrobić by pozostać bezpiecznym w sieci, czy jak poradzić sobie z bankowością online. Warsztaty “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie” skierowane były do osób starszych z trzech miejscowości we wschodniej części Polski – Kraśnika, Sandomierza i Radzynia Podlaskiego. Choć mogłoby się wydawać, że wśród osób starszych, to mieszkańcy dużych miast są najbardziej pozytywnie nastawieni do nowych technologii, również wiele osób w mniejszych miejscowościach coraz odważniej podchodzi do nowoczesnych urządzeń i internetu. Przeprowadzone warsztaty oraz analiza grupy Seniorów uczestniczących w programie SeniorON wskazuje, że w miastach do 40 tys. mieszkańców jest duża chęć edukacji cyfrowej, a tym samym – walki z wykluczeniem cyfrowym. 

Organizatorem cyklu warsztatów w Kraśniku, Sandomierzu oraz Radzyniu Podlaskim był Polski Czerwony Krzyż, twórca programu SeniorON – bardzo dziękujemy, zwłaszcza Pani Katarzynie Stryckiej, za stworzenie przestrzeni do walki z wykluczeniem cyfrowym wśród Seniorów. Do wspólnej inicjatywy zaprosił nas Bank Pekao S.A. – w tym miejscu ogromne podziękowania należą się Prezesowi Fundacji Banku Pekao S.A. Panu Rafałowi Utrackiemu oraz Pani Annie Strukowicz, za zaufanie które otrzymaliśmy jako młoda Fundacja i startup. Jesteśmy dumni, że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej inicjatywie, jaką jest SeniorON. 

W trakcie spotkań “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie” przedstawiciele lokalnych Komend Policji, przypominali uczestnikom co zrobić, by nie paść ofiarą różnych oszustw i przestępstw. Rozmawiali m.in. o popularnej metodzie “na wnuczka”, przez którą wielu Seniorów straciło swoje oszczędności. Fundacja Banku Pekao S.A. skoncentrowała się na bankowości internetowej, z której coraz częściej korzystają również osoby starsze. Wolontariusze podpowiadali jak bezpiecznie zarządzać pieniędzmi na internetowym koncie bankowym. Fundacja SeniorApp poprowadziła warsztaty ze Smartfon Edukacji “Polub się z telefonem”. Podczas szkolenia opowiedzieliśmy o najważniejszych funkcjach telefonu, aplikacjach przydatnych w codziennym życiu oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie. 

A jak warsztaty “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie” przeprowadzone w ramach programu SeniorON prezentują się w liczbach? Zachęcamy do zapoznania się z naszą infografiką. 

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #30

„Jaki Sylwester, taki cały rok!” Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dwudziesty dziewiąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #29   Wszystko co dobre, szybko się kończy… ⌛ Ale nie tylko! Gorsze chwile również w końcu mijają, a

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #46

Stado delfinów w Bałtyku! ❣️ Zapraszamy na #46 odcinek SeniorNiusów ❣️ ✍ “Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom” – jak powiedział William Shakespeare. ‍ Ostatnio zdarzają się także w Polsce! W marcu nad Śląskiem

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #55

❣️ Zapraszamy na #55 odcinek SeniorNiusów ❣️ Sto lat temu, 30. czerwca, na Syberii doszło do ogromnej eksplozji, za którą według badań naukowców odpowiedzialna była asteroida. Wydarzenie to zapisało się na kartach historii jako: “katastrofa tunguska” . Eksplozja powaliła drzewa

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #35

„Kochać – to tak łatwo powiedzieć…” Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na trzydziesty piąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #35   Zbliża się 14. lutego: Święto Zakochanych, Miłości, popularne Walentynki…   Wielu zastanawiało się: “czym jest miłość?”,

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content