Strona główna » SeniorNiusy » SeniorNiusy #52

SeniorNiusy #52

|

|

Na skróty

Trzmiel to ryba!

❣️ Zapraszamy na #52 odcinek SeniorNiusów ❣️

🎭 Wczoraj wybitny polski aktor: Piotr Fronczewski obchodził 76. urodziny! Życzymy samych pięknych lat w zdrowiu, szczęściu i dalszych niesamowitych kreacji teatralnych i filmowych! 

🧙‍♂️ Pana Piotra znamy między innymi jako Ambrożego Kleksa. Niebawem zobaczymy w tym wcieleniu Tomasza Kota. Czekacie z niecierpliwością?

🦘 Tymczasem na świecie: pewien Francuz skoczył na bungee 765 razy w ciągu 24 godzin, żeby pokonać lęk wysokości.

🐝 Natomiast w Kaliforni: sąd orzekł, że trzmiele są tak naprawdę rybami… Skąd wziął się pozornie absurdalny werdykt? Dowiecie się w tym przeglądzie!

🛋️ Zasiądźcie wygodnie przy porannej kawce ☕ i zapoznajcie się z cotygodniową prasówką pełną ciekawostek 📻 z kraju i 📰 świata.

Zapraszamy do lektury! 😊

 

🐝 Według kalifornijskiego sądu: trzmiel jest rybą! To nie żart, ani pomyłka – tylko nowy sposób na ochronę tego gatunku!
https://tvn24.pl/ciekawostki/sad-w-kalifornii-orzekl-ze-trzmiel-to-ryba-5740355 

 

🙀 Podobno, żeby przestać się czegoś bać, trzeba całkiem zanurzyć się w tym lęku… Tak zrobił pewien mężczyzna, który w walce z lękiem wysokości skoczył na bungee 765 razy w ciągu doby!
https://dobrewiadomosci.net.pl/60136-przez-lata-zmagal-sie-z-lekiem-wysokosci-teraz-skoczyl-na-bungee-765-razy-w-ciagu-24-godzin/ 

 

🚙 Planujesz wakacje i chcesz zaoszczędzić? Zobacz jak przedstawiają się wydatki za wyjazd kamperem zamiast all inclusive!
https://tvn24.pl/ciekawostki/wakacje-w-kamperze-cena-ile-kosztuje-wynajem-kampera-i-caly-wyjazd-5742631 

 

🏫 “Witajcie w naszej bajce” – niedługo zaśpiewa ponownie Pan Kleks. Tym razem w rolę wybitnego edukatora wcieli się Tomasz Kot!
https://dobrewiadomosci.net.pl/60120-akademia-pana-kleksa-wraca-po-40-latach-w-roli-glownej-tomasz-kot/ 

 

❤️ Trwa Rok Romantyzmu – a Wy kierujecie się w życiu sercem, czy rozumem?
https://trojka.polskieradio.pl/artykul/2975669?utm_source=polskieradio.pl&utm_medium=mozaika&utm_campaign=mozaika 

 

🤐 Co kryje się w podziemiach Warszawy? Tunele metra widmo, podziemne trasy rowerowe i inne zjawiska, które warto poznać. Zobacz, co można zwiedzać pod powierzchnią ziemi!
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/tunele-widmo-w-polsce-podziemna-trasa-rowerowa-i-miasto-w-skalach-dla-20-tys-osob/fkft0x8,3796b4dc 

 

🌿 Zioła i przyprawy mogą poprawić nie tylko smak potraw, ale i stan naszego zdrowia, czy kondycji psychicznej. Jakich się wystrzegać, a które warto dodać do menu?
https://www.polskieradio.pl/10/4339/Artykul/2975937,Ziola-na-talerzu-Naturalny-sposob-na-zdrowie-i-wyrazisty-smak-potraw 

 

🕰️ Oczy świata przez ostatni tydzień zwróciły się ku Wielkiej Brytanii i obchodom jubileuszu panowania Elżbiety II. Na szczycie Elizabeth Tower zabił ponownie Big Ben. Znacie historię słynnego zegara?
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2022/06/03/historia-big-bena/ 

 

☝️ Niezależnie: w jakim jesteś wieku, Twoja wątroba zawsze ma 3 lata. Jak to możliwe? Ten organ bardzo szybko się regeneruje. Przeczytaj więcej w artykule!
https://dobrewiadomosci.net.pl/60117-watroba-czlowieka-ma-zawsze-trzy-lata/ 

 

🦙 Bracia nasi mniejsi, najlepsi przyjaciele człowieka: zwierzęta hodowlane. Wiesz, że mogą one posłużyć także jako terapeuci?
https://tvn24.pl/ciekawostki/joga-z-kozami-przytulanie-krow-praktyki-wellness-z-udzialem-zwierzat-coraz-bardziej-popularne-5731105 

 

Miłego dnia! 😊

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.