SeniorApp w Silver Star Challenge!

Na skróty!

SeniorApp jako członek projektu I-CARE SMART uczestnikiem Silver Star Challenge: na innowacyjne rozwiązania SMART dla osób starszych.

SeniorApp członkiem I-CARE SMART

Już jutro: 13.07. współzałożyciel i twórca platformy SeniorApp: Igor Marczak będzie uczestnikiem konferencji, podczas której podzieli się misją startupu, który jako jedyny przedstawiciel polskiego silver marketu został włączony do grona międzynarodowych ekspertów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla osób starszych. Wspólnie będą wytyczać kierunki rozwoju „srebrnej gospodarki” i budowanie świata przyjaznego i przystępnego dla Seniorów.


Czym jest I-CARE-SMART?

Projekt I-CARE-SMART ma za zadanie budowanie oraz wzmacnianie współpracy z organizacjami, które są w stanie dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania  technologiczne w obszarze opieki zdrowotnej i społecznej dla osób starszych. Jego celem jest przybliżenie społeczności seniorów innowacji poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług aktywnie angażujących ich odbiorców oraz rozwój „srebrnej gospodarki”.

Jak działa?

I-CARE SMART finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma za zadanie nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy podmiotami zainteresowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami (SMART) dedykowanymi poprawie jakości życia osób starszych. Twórcy projektu gwarantują, że umożliwi on nawiązanie partnerstwa między władzami publicznymi, uniwersytetami, przedsiębiorstwami, placówkami świadczącymi usługi opiekuńcze oraz opiekunami. Projekt przyczyni się do rozwoju skutecznych rozwiązań spełniających wcześniej niezabezpieczone potrzeby osób starszych w zakresie opieki zdrowotnej oraz pomocy społecznej. Jest to możliwe poprzez stworzenie ekosystemu w którym skoordynowana jest wymiana doświadczeń, informacji, wyników badań czy kontaktów pomiędzy jego uczestnikami.

Dla kogo?

Osoby starsze, które często zmagają się z samotnością i niepełnosprawnością, wymagają specjalistycznego wsparcia. Dotychczasowe rozwiązania w postaci elektronicznej wymiany danych o pacjencie, e-zdrowie, opaski monitorujące funkcje życiowe, czujniki upadków oraz sprzęt medyczny nie poprawiają dostatecznie jakości życia seniorów, ani nie spełniają ich wszystkich potrzeb zdrowotnych. Z tego powodu istotne jest dostosowanie oferty usług dedykowanych seniorom. Partnerzy oraz interesariusze projektu ocenią możliwości zastosowania nowych rozwiązań oraz zaproponują sposoby ich wdrażania przez system opieki zdrowotnej i opieki społecznej.

Jaki ma zasięg?

Projekt jest realizowany w 7 krajach, tworzony przez 13 partnerów w ramach utworzenia „EKOSYSTEMU INNOWACJI DLA INTELIGENTNEJ OPIEKI NAD OSOBAMI STARSZYMI”. Polskim przedstawicielem rozwijającym współpracę z innymi podmiotami jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi: jako jedna z największych uczelni medycznych w Polsce prowadząca działalność edukacyjną, badawczą, szkoleniową i zdrowotną. Starzenie się jest jednym z kluczowych tematów badawczych UM.

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #4

Senior w pracy to skarb! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na czwarty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy #4 📢📢📢 ⛱️ Lato w pełni!!! ⛱️ Jak mawiają: 🌤️ czasem słońce, 🌧️ czasem deszcz… Niezależnie od pogody

Zobacz więcej
Fundacja

Ruszyła Akademia SeniorApp!

Wielu Seniorów w naszym kraju nadal spotyka się z problemem wykluczenia cyfrowego. Zależy nam na przełamywaniu barier technologicznych — stąd pomysł na Akademię SeniorApp. Za nami pierwsze spotkanie z instruktorami, którzy będą mogli prowadzić dla Seniorów szkolenia „Polub się z

Zobacz więcej
płaca minimalna 2023, seniorapp, stawka godzinowa
SeniorNiusy

❣️Wzrost płacy minimalnej | Seniorniusy #106❣️

Zapraszamy na #106 odcinek Seniorniusów! W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o kolejnej podwyżce płacy minimalnej. Od soboty, 1 lipca 2023 roku, wzrosło minimalne wynagrodzenie za pracę. W drugim półroczu 2023 roku płaca minimalna zwiększy się z obecnych 3490 zł do

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #55

❣️ Zapraszamy na #55 odcinek SeniorNiusów ❣️ Sto lat temu, 30. czerwca, na Syberii doszło do ogromnej eksplozji, za którą według badań naukowców odpowiedzialna była asteroida. Wydarzenie to zapisało się na kartach historii jako: “katastrofa tunguska” . Eksplozja powaliła drzewa

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content