SeniorApp uczestnikiem Konferencji sektora e-zdrowia

SeniorApp jako twórca platformy umożliwiającej opiekę zdrowotną za pośrednictwem internetu został włączony do grona pięciu startupów konkursowych z branży MedTech podczas konferencji OVHCloud.

Czym jest konferencja OVHCloud?

17. lutego w Warszawie odbywa się Konferencja poświęcona tematyce suwerenności danych w sektorze e-zdrowia. To jeden z najbardziej krytycznych obszarów, jeśli chodzi o ochronę danych. Ważne jest to – kto jest właścicielem informacji poufnych. Pandemia pokazała, jak istotną rolę odgrywa zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych.

Technologia cyfrowa zmienia branżę zdrowotną, ponieważ otwiera nowe możliwości organizacji systemu ochrony zdrowia i świadczenia usług zdrowotnych. Suwerenność danych pomaga wykorzystać je przez określone podmioty uprawnione do zarządzania informacjami, a równocześnie chroni dane użytkowników.

Czym jest suwerenność cyfrowa?

Suwerenność cyfrową można zdefiniować jako zdolność państwa do kontrolowania wszystkich zasobów cyfrowych, z ekonomicznego, społecznego i politycznego punktu widzenia – wolne od stron trzecich lub zewnętrznych wpływów. Krótko mówiąc, wspiera wolność wyboru i pozwala nam być mniej uzależnionym od infrastruktury, platform i punktów dostępu do internetu poza Europą.

Suwerenność danych rozszerza to pojęcie na organizacje. Określa ich zdolność do ochrony danych przed ewentualną ingerencją, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych. Umożliwia im także samodzielne działanie, szczególnie w obszarach strategicznych dla ich rozwoju. Zgodność z regulacjami europejskimi – ograniczająca możliwość przekazywania danych osobowych poza Unię Europejską – jest gwarancją suwerenności danych.

SeniorApp & OVHCloud

SeniorApp to startup społecznie odpowiedzialny: przede wszystkim właśnie za bezpieczeństwo użytkowników wykorzystując technologię nie tylko dla zysku, ale przede wszystkim dla wyższego dobra.

 

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które pozwoli łączyć, posługujące się nim osoby, w społeczność i zapewni korzystną dla wszystkich, prostą komunikację pomiędzy sobą. Realizacja usług za pośrednictwem urządzeń przenośnych wpisuje się w ideę zapobiegania i zwalczania zagrożeń związanych z COVID-19. SeniorApp nie skończy się jednak wraz z epidemią koronawirusa, bo problemy osób potrzebujących nie znikną” – mówi Igor Marczak, współzałożyciel, twórca platformy.

 

Bezpieczeństwo użytkowników, to nasz priorytet – mówi Przemysław Mroczek, współzałożyciel i twórca platformy SeniorApp. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i możliwe na terenie całej Polski. Profile użytkowników są weryfikowane zanim staną się widoczne w platformie, transakcje są realizowane bezgotówkowo, a obsługa płatności zabezpieczona przez najwyższej jakości systemy bankowe. Przed wprowadzeniem na rynek wersji produkcyjnej, aplikacja została zaprojektowana przy współpracy grupy focusowej 50+ i dostosowana tak, by poruszanie się w niej było intuicyjne i proste dla użytkowników. Zespół SeniorApp sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem platformy – stawia na przejrzystość współpracy umożliwiając sprawdzenie rekomendacji opiekunów i wystawianie wzajemnych opinii – dodaje P. Mroczek. 

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #25

Uwaga na telefonicznych oszustów! Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dwudziesty piąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #25 Koniec listopada każdemu z nas przynosi różne skojarzenia : jedni wróżą z wosku tradycyjnie świętując Andrzejki ️, inni szykują

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #32

2/3 światowej populacji nigdy nie widziało śniegu! Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na trzydziesty trzeci odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #33 Zbliża się Święto Babci i Dziadka . Wszystkim “posiadaczom wnuków”, a więc Babciom i Dziadkom właśnie

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #53

Zapraszamy na #53 odcinek SeniorNiusów ❣️ Co roku w pewien czerwcowy czwartek “wypada” Boże Ciało Dla niektórych oznacza to po prostu dzień wolny od pracy, dla innych jest to jedno z ważniejszych świąt kościelnych. Jaka jest jego historia? Czy wiecie,

Zobacz więcej
SeniorNiusy

SeniorNiusy #62

❣️ Zapraszamy na #62 odcinek SeniorNiusów ❣️ ☀️☀️☀️ Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun – do 2006 roku lista planet Układu Słonecznego miała jeszcze jedną pozycję. 24 sierpnia mija 16 lat, odkąd zdegradowano Plutona, który podczas Zgromadzenia Ogólnego

Zobacz więcej
Skip to content