SeniorApp poleca #7: Dziadkowie Biznesu

Na skróty!

Bez nich to nie to samo!

Kim są?

„Dziadkowie Biznesu” to kampania społeczna tworzona przez sześcioro studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo było to tylko zadanie na studia, jednak przeobraziło się w coś znacznie większego…

Studenci I roku – Jan Bawolik, Julia Czumaj, Julia Kużelewska, Zofia Mańczuk, Oliwia Szataniak i Filip Zapora – na zaliczenie przedmiotu Umiejętności Menadżerskie mieli wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na stworzeniu projektu, który ma na celu uwidocznienie problemu społecznego, na przykład poprzez kampanię w internecie. Prowadzący zajęcia – dr Michał Mijal – nakierował ich na zwrócenie uwagi na osoby starsze.

Jak działają?

,,Dziadkowie Biznesu” – tak studenci nazwali stworzone przez siebie profile na social mediach. Zaczęli udostępniać na nich historie starszych ludzi, którzy prowadzą swoje biznesy od lat z pasją i zamiłowaniem do swojego fachu. Na profilach zwraca się uwagę na zawody wymierające, takie jak szewc czy krawcowa. W dzisiejszych czasach coraz częściej kupuje się nową parę butów, niż oddaje ją do naprawy.

Profile zaczęły cieszyć się ogromną popularnością – na Instagramie w dwa dni zdobyli 20 tysięcy obserwujących, dziś jest to już 40 tysięcy.

Posty na Facebooku mają milionowe zasięgi – to wszystko przekłada się na realną pomoc. Studenci pomogli już 60 seniorom w wypromowaniu ich biznesu w internecie, przez co przedsiębiorstwa prowadzone od lat zyskały nową młodość.

Kto się zgłasza?

Beneficjenci kampanii pochodzą z całej Polski. Między innymi jest to Pani Walentyna z Białegostoku, która od 62 lat prowadzi swoją lodziarnię. Po udostępnieniu przez studentów jej historii, do jej punktu zaczęły ustawiać się kolejki przez całą ulicę.

Kolejnym beneficjentem jest Pan Józef z Warszawy, który prowadzi piekarnię – przed pandemią zatrudniał 10 pracowników, teraz pracuje sam.

Ogromnym zaskoczeniem było dla niego, jak dużo klientów zaczęło pukać do jego drzwi. Pan Andrzej z Konina prowadzi Skate Shop – po wypromowaniu zyskał ogrom nowych klientów z całej Polski i znów ma dla kogo rano wstawać z łóżka.

Na początku działania kampanii studenci sami chodzili po swoich miastach i pukali od drzwi do drzwi zakładów z pytaniem, czy mogliby wypromować biznes w internecie.

Czasem trzeba było długo przekonywać seniorów, by wyrazili zgodę, jednak znaleźli chętnych.

Obecnie miejsca prowadzone przez starszych ludzi przesyłają ludzie z całej Polski. Każdy kto zna przedsiębiorstwo starszej osoby jest zaproszony do kontaktu z ,,Dziadkami Biznesu”.

Kampania społeczna studentów zarządzania uzyskała szeroki wydźwięk również w telewizji na różnych kanałach, w radiu, w gazetach.

Ich projekt wygrał w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” „Złotego Wilka” w kategorii reklama społeczna.

Jednak nie kończą na olimpiadzie. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem stowarzyszenia, aby dalej pomagać seniorom.

SeniorApp życzy Dziadkom Biznesu samych sukcesów i dalszego rozwoju inicjatywy!

Więcej o akcji możecie się dowiedzieć z webinaru SeniorApp „Już wiem” #13: „Bez nich to nie to samo!”, w którym gościł jeden z twórców projektu: Filip Zapora. Obejrzyjcie koniecznie! Nagranie dostępne tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=4XNkIn96oXc

Blog

Bez kategorii

SeniorNiusy #45

Światowy Dzień Kreatywności – jak kreatywność zmieniła świat? ❣️ Zapraszamy na #45 odcinek SeniorNiusów ❣️ Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji!  Podobno każdy z nas przynajmniej raz w życiu wpada na pomysł, który uczyniłby z niego milionera , tylko nie

Zobacz więcej
SeniorNiusy

SeniorNiusy #83

❣️ Zapraszamy na #83 odcinek SeniorNiusów ❣️ ‍⬛ Czarny kot przebiegający drogę, przechodzenie pod drabiną, rozbite lustra – wiele rzeczy może nam przynieść pecha. Każdy z nas zna przynajmniej kilka przesądów, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego skąd

Zobacz więcej
SeniorNiusy

Konferencja Senior-Care 2023

Już 17 marca odbędzie się kolejna odsłona Konferencji Senior-Care 2023 – Krajowej Izby Domów Opieki KIDO oraz Fundacji Senior-Care. SeniorApp został partnerem medialnym wydarzenia.   W imieniu organizatorów Konferencji Senior-Care 2023 – Krajowej Izby Domów Opieki KIDO oraz Fundacji Senior-Care – zapraszamy

Zobacz więcej
Media

Co to jest SeniorApp

SeniorApp to innowacyjna aplikacja mobilna dostępna na smartfonach i komputerach stacjonarnych, stworzona dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności Seniorów oraz ich bliskich. Poznajcie SeniorApp bliżej już dziś! Źródło: https://edziadkowie.pl/-co-to-jest-seniorapp/

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content