Strona główna » Bez kategorii » SeniorApp poleca #7: Dziadkowie Biznesu

SeniorApp poleca #7: Dziadkowie Biznesu

|

|

Na skróty

Bez nich to nie to samo!

Kim są?

„Dziadkowie Biznesu” to kampania społeczna tworzona przez sześcioro studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo było to tylko zadanie na studia, jednak przeobraziło się w coś znacznie większego…

Studenci I roku – Jan Bawolik, Julia Czumaj, Julia Kużelewska, Zofia Mańczuk, Oliwia Szataniak i Filip Zapora – na zaliczenie przedmiotu Umiejętności Menadżerskie mieli wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na stworzeniu projektu, który ma na celu uwidocznienie problemu społecznego, na przykład poprzez kampanię w internecie. Prowadzący zajęcia – dr Michał Mijal – nakierował ich na zwrócenie uwagi na osoby starsze.

Jak działają?

,,Dziadkowie Biznesu” – tak studenci nazwali stworzone przez siebie profile na social mediach. Zaczęli udostępniać na nich historie starszych ludzi, którzy prowadzą swoje biznesy od lat z pasją i zamiłowaniem do swojego fachu. Na profilach zwraca się uwagę na zawody wymierające, takie jak szewc czy krawcowa. W dzisiejszych czasach coraz częściej kupuje się nową parę butów, niż oddaje ją do naprawy.

Profile zaczęły cieszyć się ogromną popularnością – na Instagramie w dwa dni zdobyli 20 tysięcy obserwujących, dziś jest to już 40 tysięcy.

Posty na Facebooku mają milionowe zasięgi – to wszystko przekłada się na realną pomoc. Studenci pomogli już 60 seniorom w wypromowaniu ich biznesu w internecie, przez co przedsiębiorstwa prowadzone od lat zyskały nową młodość.

Kto się zgłasza?

Beneficjenci kampanii pochodzą z całej Polski. Między innymi jest to Pani Walentyna z Białegostoku, która od 62 lat prowadzi swoją lodziarnię. Po udostępnieniu przez studentów jej historii, do jej punktu zaczęły ustawiać się kolejki przez całą ulicę.

Kolejnym beneficjentem jest Pan Józef z Warszawy, który prowadzi piekarnię – przed pandemią zatrudniał 10 pracowników, teraz pracuje sam.

Ogromnym zaskoczeniem było dla niego, jak dużo klientów zaczęło pukać do jego drzwi. Pan Andrzej z Konina prowadzi Skate Shop – po wypromowaniu zyskał ogrom nowych klientów z całej Polski i znów ma dla kogo rano wstawać z łóżka.

Na początku działania kampanii studenci sami chodzili po swoich miastach i pukali od drzwi do drzwi zakładów z pytaniem, czy mogliby wypromować biznes w internecie.

Czasem trzeba było długo przekonywać seniorów, by wyrazili zgodę, jednak znaleźli chętnych.

Obecnie miejsca prowadzone przez starszych ludzi przesyłają ludzie z całej Polski. Każdy kto zna przedsiębiorstwo starszej osoby jest zaproszony do kontaktu z ,,Dziadkami Biznesu”.

Kampania społeczna studentów zarządzania uzyskała szeroki wydźwięk również w telewizji na różnych kanałach, w radiu, w gazetach.

Ich projekt wygrał w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” „Złotego Wilka” w kategorii reklama społeczna.

Jednak nie kończą na olimpiadzie. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem stowarzyszenia, aby dalej pomagać seniorom.

SeniorApp życzy Dziadkom Biznesu samych sukcesów i dalszego rozwoju inicjatywy!

Więcej o akcji możecie się dowiedzieć z webinaru SeniorApp „Już wiem” #13: „Bez nich to nie to samo!”, w którym gościł jeden z twórców projektu: Filip Zapora. Obejrzyjcie koniecznie! Nagranie dostępne tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=4XNkIn96oXc

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.