SeniorApp partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

Na skróty!

29.04. dołączyliśmy do programu partnerskiego Ogólnopolskiej Karty Seniora, prowadzonego przez Stowarzyszenie MANKO. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osób starszych – dla posiadaczy Karty Seniora, SeniorApp przygotował ofertę specjalną.

Stowarzyszenie MANKO

To organizacja pożytku publicznego, które od ponad 20 lat organizuje wiele kampanii społecznych o zasięgu ogólnopolskim. Są one skierowane do różnych grup odbiorców, jednak w ostatnich czasach działalność skupia się wokół wsparcia dla Seniorów. Podejmowane inicjatywy służą unaocznieniu problemów, z którymi zmagają się na co dzień osoby starsze, takich jak: kwestie związane z opieką zdrowotną – utrudniony dostęp do służby zdrowia, niezadowalająca sytuacja finansowa, materialna, niedostateczna wiedza z obszaru prawa, ekonomii czy współczesnych technologii. Stowarzyszenie kładzie nacisk na informowanie i wspieranie osób potrzebujących, a także aktywizację Seniorów i dbałość o to, aby nie czuli się wykluczeni społecznie – są bowiem ważną i cenną grupą osób, która stanowi podstawę społeczeństwa naszego kraju.

Seniorzy w Polsce

Jak wynika z badań, Polacy starzeją się w szybkim tempie. W 1990 r. 65 lat i więcej miał co dziesiąty Polak. Teraz już co siódmy, a za 40 lat w tym wieku będzie już co trzeci z nas.
W 2050 r. liczba osób w wieku 60 plus wzrośnie do 13,7 mln osób. To spora grupa, która potrzebuje i będzie potrzebowała opieki. Sytuacji nie ułatwia rosnący deficyt kadrowy, co potwierdzają dane Barometru Zawodów. W 2021 roku prognozowany deficyt zawodowy w branży medyczno-opiekuńczej dotyczy lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, pielęgniarek i położnych oraz opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Wiele osób starszych, ze względu na wiek czy przypadłości zdrowotne, potrzebuje codziennej opieki oraz pomocy w podstawowych czynnościach. Są też osoby, które świetnie radzą sobie z organizacją dnia, jednak w dobie pandemii zdecydowały się całkowicie ograniczyć kontakty i zostać w domu w trosce o swoje zdrowie.

Ogólnopolska Karta Seniora

W ramach korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, posiadacz uzyskuje dostęp do licznych zniżek i ofert specjalnych przygotowanych przez Partnerów programu. SeniorApp także proponuje skorzystanie ze specjalnej oferty promocyjnej dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora:

Każdy, kto zarejestruje się w SeniorApp do 15 maja 2021 roku i wyśle kod KARTASENIORA1 w zakładce Wsparcie w aplikacji lub poprzez stronę internetową otrzyma doładowanie Portfela SeniorApp kwotą 10 złotych do wykorzystania na wybraną usługę do końca roku kalendarzowego. W ofercie od 5 złotych można skorzystać z:

– zakupów do domu

– realizacji recept

– wyprowadzenia psa.

W cenie od 10 zł są m.in.: sprzątanie, towarzystwo w domu lub podczas spaceru i wiele innych.

Obraz3

Posiadaczem Ogólnopolskiej Karty Seniora może być każdy, kto ukończył 60. lat i wypełnił formularz dostępny na stronie internetowej. Do programu dołączyło już blisko 2.500 firm z całej Polski, a ta liczba stale rośnie! Pełną listę można zobaczyć na stronie OKS. Kartę wyrobiło dotychczas niemal 400 000 Seniorów.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa. Honorują ją firmy ze 160 miast partnerskich. Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.glosseniora.pl w zakładce Ogólnopolska Karta Seniora.

Blog

SeniorNiusy

SeniorNiusy #60

❣️ Zapraszamy na #60 odcinek SeniorNiusów ❣️ ⛺ Kiedyś wystarczył zwykły namiot, śpiwór i trochę konserw, by zapewnić sobie udany urlop. Dziś wiele osób również decyduje się na podobny rodzaj odpoczynku. Są jednak tacy, którzy nawet na biwaku potrzebują odrobiny

Zobacz więcej
SeniorNiusy

Polacy zaczynają dorabiać

W pierwszym półroczu 2022 r. Polacy zaciągnęli 4,5 mld zł pożyczek pozabankowych, o 47 proc. więcej niż w roku ubiegłym (BIK). Szalejąca inflacja, wzrost cen produktów i usług oraz kosztów życia sprawia, że nasi rodacy boją się o domowe budżety.

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #10

Na grzyby! W aromatów pełny las… Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dziesiąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢 SeniorNiusy #10 📢 🍄 Nadchodzi prawdziwy raj dla grzybiarzy! 🍄 W całej Polsce słyszy się informacje, że to

Zobacz więcej
Portugalia, raj dla emerytów, senior,
SeniorNiusy

„Raj dla emerytów” | Seniorniusy #111

❣️Zapraszamy na #111 odcinek SeniorNiusów!❣️   W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o kraju, który jest rajem dla emerytów.  Coraz więcej Belgów decyduje się na emeryturę w Portugalii, która powoli zyskuje miano „raju dla emerytów”. Przyczyn jest kilka. Jak się okazuje

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iU2VuaW9yQXBwIC0gUG9tb2MgbmEgd3ljacSFZ25pxJljaWUgcsSZa2kiIHdpZHRoPSI4MDAiIGhlaWdodD0iNDUwIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUtbm9jb29raWUuY29tL2VtYmVkL3dKMU5pS1VvZzAwP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkJnJlbD0wJmVuYWJsZWpzYXBpPTEmb3JpZ2luPWh0dHBzJTI1M0ElMjUyRiUyNTJGc2VuaW9yYXBwLnBsJmNvbnRyb2xzPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+