Strona główna » Bez kategorii » SeniorApp partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

SeniorApp partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

|

|

Na skróty

29.04. dołączyliśmy do programu partnerskiego Ogólnopolskiej Karty Seniora, prowadzonego przez Stowarzyszenie MANKO. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osób starszych – dla posiadaczy Karty Seniora, SeniorApp przygotował ofertę specjalną.

Stowarzyszenie MANKO

To organizacja pożytku publicznego, które od ponad 20 lat organizuje wiele kampanii społecznych o zasięgu ogólnopolskim. Są one skierowane do różnych grup odbiorców, jednak w ostatnich czasach działalność skupia się wokół wsparcia dla Seniorów. Podejmowane inicjatywy służą unaocznieniu problemów, z którymi zmagają się na co dzień osoby starsze, takich jak: kwestie związane z opieką zdrowotną – utrudniony dostęp do służby zdrowia, niezadowalająca sytuacja finansowa, materialna, niedostateczna wiedza z obszaru prawa, ekonomii czy współczesnych technologii. Stowarzyszenie kładzie nacisk na informowanie i wspieranie osób potrzebujących, a także aktywizację Seniorów i dbałość o to, aby nie czuli się wykluczeni społecznie – są bowiem ważną i cenną grupą osób, która stanowi podstawę społeczeństwa naszego kraju.

Seniorzy w Polsce

Jak wynika z badań, Polacy starzeją się w szybkim tempie. W 1990 r. 65 lat i więcej miał co dziesiąty Polak. Teraz już co siódmy, a za 40 lat w tym wieku będzie już co trzeci z nas.
W 2050 r. liczba osób w wieku 60 plus wzrośnie do 13,7 mln osób. To spora grupa, która potrzebuje i będzie potrzebowała opieki. Sytuacji nie ułatwia rosnący deficyt kadrowy, co potwierdzają dane Barometru Zawodów. W 2021 roku prognozowany deficyt zawodowy w branży medyczno-opiekuńczej dotyczy lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, pielęgniarek i położnych oraz opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Wiele osób starszych, ze względu na wiek czy przypadłości zdrowotne, potrzebuje codziennej opieki oraz pomocy w podstawowych czynnościach. Są też osoby, które świetnie radzą sobie z organizacją dnia, jednak w dobie pandemii zdecydowały się całkowicie ograniczyć kontakty i zostać w domu w trosce o swoje zdrowie.

Ogólnopolska Karta Seniora

W ramach korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, posiadacz uzyskuje dostęp do licznych zniżek i ofert specjalnych przygotowanych przez Partnerów programu. SeniorApp także proponuje skorzystanie ze specjalnej oferty promocyjnej dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora:

Każdy, kto zarejestruje się w SeniorApp do 15 maja 2021 roku i wyśle kod KARTASENIORA1 w zakładce Wsparcie w aplikacji lub poprzez stronę internetową otrzyma doładowanie Portfela SeniorApp kwotą 10 złotych do wykorzystania na wybraną usługę do końca roku kalendarzowego. W ofercie od 5 złotych można skorzystać z:

– zakupów do domu

– realizacji recept

– wyprowadzenia psa.

W cenie od 10 zł są m.in.: sprzątanie, towarzystwo w domu lub podczas spaceru i wiele innych.

Obraz3

Posiadaczem Ogólnopolskiej Karty Seniora może być każdy, kto ukończył 60. lat i wypełnił formularz dostępny na stronie internetowej. Do programu dołączyło już blisko 2.500 firm z całej Polski, a ta liczba stale rośnie! Pełną listę można zobaczyć na stronie OKS. Kartę wyrobiło dotychczas niemal 400 000 Seniorów.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa. Honorują ją firmy ze 160 miast partnerskich. Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.glosseniora.pl w zakładce Ogólnopolska Karta Seniora.

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.