Ruszyła Akademia SeniorApp!

Wielu Seniorów w naszym kraju nadal spotyka się z problemem wykluczenia cyfrowego. Zależy nam na przełamywaniu barier technologicznych — stąd pomysł na Akademię SeniorApp. Za nami pierwsze spotkanie z instruktorami, którzy będą mogli prowadzić dla Seniorów szkolenia „Polub się z telefonem”. Dzięki nim, smartfony nie powinny sprawiać osobom starszym żadnych problemów.

Jesteś Seniorem i podczas korzystania ze smartfona czujesz się niepewnie? Serdecznie zapraszamy na szkolenia „Polub się z telefonem”. Właśnie ruszyliśmy z Akademią SeniorApp, w ramach której przekazujemy potencjalnym instruktorom, w jaki sposób dzielić się wiedzą na temat korzystania ze smartfonów, z osobami starszymi.

Seniorzy nadal dość niechętnie podchodzą do nowych technologii. Wychodzimy naprzeciw problemowi wykluczenia cyfrowego, proponując osobom starszym szkolenia „Polub się z telefonem”. Zależy nam na łączeniu potrzebujących pomocy, z ludźmi chętnymi do dzielenia się swoim czasem i umiejętnościami. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy chętnych do przeprowadzenia szkoleń wśród Seniorów. Zgłosiło się aż 115 osób, które przeszkolą osoby starsze z korzystania ze smartfonów.

Za nami już pierwsze spotkanie w ramach Akademii SeniorApp — podczas niego pokazaliśmy potencjalnym instruktorom, w jaki sposób mogą przekazać swoją wiedzę na temat telefonów. Zależy nam na tym, by spotkania przebiegały w miłej atmosferze oraz na tym, by Seniorzy nie mieli problemów z wykorzystaniem zdobytej wiedzy w praktyce. Szkolenia „Polub się z telefonem” mają pokazać nie tylko jak łatwo i wygodnie obsługiwać smartfona, ale również  jak w sposób bezpieczny poruszać się po internecie, czy wskazać które narzędzia i aplikacje mogą okazać się przydatne na co dzień dla każdego Seniora.

Nie taki smartfon straszny jak go malują! Wszystkich seniorów, którzy nie czują się pewnie ze swoimi telefonami, serdecznie zapraszamy na szkolenia „Polub się z telefonem”. Wystarczy zadzwonić na naszą infolinię (727 20 70 20) lub napisać na kontakt@seniorapp.pl.

Skip to content