Strona główna » SeniorNiusy » Refundacja okularów. Komu ona przysługuje? Pracownik oraz emeryt dzięki tym sposobom mniej zapłaci za okulary.

Refundacja okularów. Komu ona przysługuje? Pracownik oraz emeryt dzięki tym sposobom mniej zapłaci za okulary.

|

|

Na skróty

Zapraszamy na #116 odcinek SeniorNiusów!

W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o refundacji okularów. Komu ona przysługuje? Pracownik oraz emeryt dzięki tym sposobom mniej zapłaci za okulary.

Dofinansowanie do okularów można otrzymać w postaci dodatkowych środków finansowych. Mogą starać się o nie emeryci oraz pracownicy spędzający przy komputerze co najmniej 4 godziny. To połowa dobowego wymiaru czasu pracy. Dziś już większość prac biurowych wykonuje się z użyciem komputera, a to może negatywnie wpływać na nasze oczy. Co zrobić, aby skorzystać z dodatkowych pieniędzy? Podajemy warunki, jakie trzeba spełnić.

Obowiązki pracodawcy wynikają z Kodeksu Pracy i rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Zatrudniający ma obowiązek zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodne z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej, o której mowa w ust. 1, wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego – czytamy w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

Nie możesz tego przegapić!

Usiądźcie wygodnie przy kawce i zapoznajcie się z naszą cotygodniową prasówką.

Zapraszamy do lektury!

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 7

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.