Strona główna » Bez kategorii » Odpowiedzialność społeczna startupów: SeniorApp w panelu dyskusyjnym Polish Tech Day 2021

Odpowiedzialność społeczna startupów: SeniorApp w panelu dyskusyjnym Polish Tech Day 2021

|

|

Na skróty

SeniorApp jako czołowy przedstawiciel silver marketu został zaproszony przez Google for Startups do udziału w największej międzynarodowej konferencji technologicznej polskiego biznesu. Uczestnikiem panelu dyskusyjnego będzie współzałożyciel i twórca platformy Igor Marczak.

Pierwszy polski marketplace usługowy

Od 8. marca w platformie SeniorApp zarejestrowało się ponad 3500
użytkowników, a blisko 1000 z nich stanowią zweryfikowani opiekunowie. Niespotykany sukces aplikacji to dowód na przemyślany koncept tego
rozwiązania, które stanowi odpowiedź na potrzeby Silver Marketu. SeniorApp to bezpłatna platforma dostępna poprzez aplikację mobilną w
środowiskach: iOS i Android oraz stronę internetową.

SeniorApp ma na celu umożliwienie kontaktu między osobami, które szukają wsparcia i tymi, którzy chcą je zaoferować, wychodząc naprzeciw
potrzebom tych, którym brakuje czasu lub możliwości wypełnienia któregoś z codziennych obowiązków, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich.

Teraz w łatwy sposób mogą oni znaleźć opiekunów wśród lokalnej
społeczności i korzystać z ich usług. 

Jak działa aplikacja?

Użytkownik określa rolę, jaką chce pełnić: może zwrócić się o pomoc lub
zaoferować ją innym. Obecnie w aplikacji dostępnych jest blisko 50 usług w różnych wariantach, a wciąż dodawane są kolejne. Można także
zaproponować własną ofertę.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i możliwe na terenie całej Polski. Profile użytkowników są weryfikowane zanim staną się widoczne w platformie, transakcje są realizowane bezgotówkowo, a obsługa płatności zabezpieczona przez najwyższej jakości systemy bankowe.

Przed wprowadzeniem na rynek wersji produkcyjnej, aplikacja została
zaprojektowana przy współpracy grupy focusowej 50+ i dostosowana tak, by poruszanie się w niej było intuicyjne i proste dla użytkowników.

Zespół SeniorApp sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem platformy – stawia na przejrzystość współpracy umożliwiając sprawdzenie rekomendacji opiekunów i wystawianie wzajemnych opinii.

Jak startup może wspierać społeczność?

Twórcy aplikacji stale pracują nad jej rozwijaniem i dostosowaniem do
potrzeb społeczności. Poszukują inspiracji i możliwości technologicznych,
które pozwolą poszerzyć zakres jej funkcjonowania. Uczestniczą w
spotkaniach, gdzie wspólnie z zespołem Google planują działania,
projektując dalszy rozwój i przygotowując platformę na kolejne wyzwania.

Przy współpracy z instytucjami pozarządowymi tworzą także programy
mające na celu przełamywanie barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

Zespół SeniorApp organizuje szkolenia z obsługi urządzeń mobilnych i
bezpieczeństwa w sieci. Aktualnie poszukują partnerów, którzy mogliby
zapewnić wsparcie technologiczne dla programu szkoleń, aby można było poszerzyć ich skalę.

„Pragniemy widzieć Świat, jako miejsce, w którym wszyscy sobie pomagamy i wzajemnie się szanujemy. Tworzymy społeczność ludzi z różnych dziedzin, którzy chcą i mogą dzielić się swoim czasem i umiejętnościami, by pomagać innym. Planujemy stały rozwój naszej platformy i jej dostosowywanie do aktualnej sytuacji oraz pojawiających się potrzeb osób, które wymagają pomocy i opieki” – mówi Igor Marczak, współzałożyciel, twórca SeniorApp.

Polish Tech Day

Polish Tech Day jest najważniejszą konferencją technologiczną w polskim
biznesie. Kolejna, siódma edycja startuje 28.05.2021 r. Organizowana jest od 2015 r., kiedy PLUGIN FOUNDATION – organizacja zrzeszająca „Polaków bez granic” – postanowiła podzielić się inspiracjami i wiedzą ze świata biznesu z innymi podmiotami i wymienić doświadczenia.

Misją przedsięwzięcia stało się łączenie, inspirowanie i wzmacnianie członków polskiej społeczności biznesowej, by wspierać innowacyjność technologiczną i wspomóc wywieranie wpływu na skalę globalną, umacniając poczucie pozytywnego patriotyzmu otwartych umysłów.

SeniorApp & Polish Tech Day

Tegoroczna edycja konferencji Polish Tech Day, która zwykle odbywała się w Londynie, gromadząc prelegentów z całego świata, ze względu na
obostrzenia pandemiczne została przeniesiona do przestrzeni internetowej.

Google for Startups zaprosił twórców SeniorApp do udziału w panelu
dyskusyjnym Tech & Social Impact. Podczas konferencji startupy wymieniają się doświadczeniami, przedstawiając stosowane rozwiązania i ich wpływ na otoczenie.

Podczas panelu zaprezentują się 3 ciekawe projekty oparte na
wykorzystywaniu technologii, podejmując wyzwania stawiane przez
współczesne rynki, podnosząc umiejętności społeczne i informatyczne.
Uczestnicy zmierzą się między innymi z tematem społecznej
odpowiedzialności startupów.

Tech & Social Impact

Podczas spotkania, Igor Marczak – współzałożyciel i twórca platformy
SeniorApp jako uczestnik panelu dyskusyjnego: społeczno –
technologicznego odpowiedział na pytania, skąd wziął się pomysł na powstanie aplikacji, która wydawać się może zwykłym marketplacem, jednak spełnia o wiele więcej zadań. Bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo użytkowników wykorzystując technologię nie tylko dla zysku, ale przede wszystkim dla wyższego dobra.

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które pozwoli łączyć, posługujące się nim
osoby, w społeczność i zapewni korzystną dla wszystkich, prostą komunikację pomiędzy sobą. Realizacja usług za pośrednictwem urządzeń przenośnych wpisuje się w ideę zapobiegania i zwalczania zagrożeń związanych z COVID-19. SeniorApp nie skończy się jednak wraz z epidemią koronawirusa, bo problemy osób potrzebujących nie znikną” – mówi Igor Marczak.

Podczas spotkania, twórca SeniorApp wyjaśnił jak model biznesowy splata się ze społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstwa na przykładzie SeniorApp i przedstawił parę interesujących anegdot związanych z funkcjonowaniem platformy.

Nagranie panelu dyskusyjnego już niebawem na naszym kanale Youtube.

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.