Strona główna » SeniorNiusy » Niezwykły film o niezwykłej osobie! Vika! w kinach od 26 grudnia.

Niezwykły film o niezwykłej osobie! Vika! w kinach od 26 grudnia.

|

|

Na skróty

Już 26 grudnia w kinach niezwykły film o niezwykłej osobie! 84-letnia DJ Vika jest gwiazdą klubów muzycznych w całej Polsce – gra zawsze do białego rana i na obcasach.

Charyzmatyczna didżejka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić siedząc jak pelargonia w oknie. Jest prawdziwym kolorowym ptakiem. Jednak, kiedy jej zdrowie zaczyna szwankować, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z innymi seniorami, motywowaniu ich do działania i pokonywania samotności?

„Vika!” to niesamowita podróż, od radości po wzruszenie. Inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca!

Dla reżyserki Agnieszki Zwiefki od początku było oczywiste, że film o DJ Vice nie może być tradycyjnym dokumentem, tylko kolorowym, roztańczonym musicalem dokumentalnym współtworzonym z tancerzami, ale przede wszystkim z samą bohaterką i innymi seniorami. Wika jest prawdziwą inspiracją i nadzieją, że możemy się starzeć na własnych zasadach. 

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.