Moda i sukces

Na skróty!

Flexi.pl rozmawia z Grażyną Paturalską, która po latach pracy w innym zawodzie odnosi dziś sukcesy w świecie mody jako projektantka i stylistka, udowadniając, że w życiu zawsze jest czas na zmiany.

 Życie zawodowe Grażyny Paturalskiej jest dowodem na to, że niezależnie od wieku, możemy zmienić zawód i osiągać sukcesy w zupełnie nowej dziedzinie. W ciągu 40 lat pracy Grażyna Paturalska była kuratorką sądową dla nieletnich, prowadziła z mężem firmę budowlaną, została posłanką na Sejm IV Kadencji z ramienia PO i posłanką niezależną, aby w końcu poświęcić się swojej największej pasji – modzie. Już w wieku dojrzałym ukończyła studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie w Sektorach Mody na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Europejską Akademię Mody. Od ostatnich 12 lat prowadzi firmę „Styl w Wielkim Mieście”, a od 10 lat ma także własną markę ubrań i ekskluzywnych torebek „Grace Collection” wykonywanych z włoskich skór naturalnych. Swoje kolekcje prezentowała na największych targach mody: New York Fashion Week, Dubai Fashion Week, Fashion Week w Mediolanie, Targi Mody w Düsseldorfie, Targi Mody w Peru. Grażyna Paturalska jest także autorką książek: „Ubierz duszę” oraz „Ubierz (j)ego”. W 2020 roku została Kobietą Sukcesu Dwudziestolecia w plebiscycie Magazynu Pomorskiego, a w 2022 otrzymała nagrodę „Super Wiktoria” za najlepszy design 2022 w Ogólnopolskim Konkursie Przedsiębiorczości Wiktoria.

 Jak mówi: „Nigdy w tym, co robiłam, nie miałam poczucia wypalenia i nadal go nie mam. Może to dlatego, że ciągle zmieniam rodzaj zajęć, a to, co robię od 12 lat, czyli projektowanie ubrań, stylizacje i wizaż, to moja wielka pasja. Ciągle jestem pełna pomysłów, nowych projektów”.

Jak się ubierać w wieku Flexi?

Grażyna Paturalska radzi, aby przede wszystkim zapomnieć o swoim PESELU i nie przejmować się tym, co wypada, a co nie wypada. To nieistotne. Ważny jest natomiast właściwy dobór barw oraz właściwych fasonów do swojej sylwetki. W tym roku modne będą wrzosy, fiolety, pomarańcze, fuksja, chaber, kobalt, biel, écru, czerń. Kolory trzeba dopasować do swojego typu kolorystycznego. Należy więc przede wszystkim wiedzieć, jakim typem kolorystycznym się jest: ciepłym – wiosną lub jesienią, czy zimnym – latem lub zimą? A może typem mieszanym? Od tego zależy właściwy dobór barw naszej garderoby. Druga sprawa to fasony, które mają być najlepsze dla naszej sylwetki. Ubrania obcisłe brutalnie zdemaskują każdą niedoskonałość, którą bez trudu skryją te luźne lub wielowarstwowe. Ani kryzys ekonomiczny, ani wiek nie usprawiedliwiają zaniedbania w dziedzinie ubioru. Przeciwnie: im więcej lat, tym więcej należy dokładać starań, żeby dobrze wyglądać, bo od dobrego wyglądu w dużej mierze zależy nasze samopoczucie. Jak mówi Grażyna Paturalska: „No i na koniec, moja maksyma od wielu lat: »Młodość zdobi młodość, a starość staranie«”. 

Kiedy realizujemy swoje pasje, wypalenie nam nie grozi

Grażyna Paturalska ma mnóstwo energii i wiek nie jest dla niej przeszkodą w realizacji kolejnych celów. Jak pisze na swojej stronie www: „Jak mało kto rozumiem silną, wewnętrzną potrzebę dążenia do odmiany swojego życia na lepsze mimo upływu czasu, bo młodość to postawa życiowa i stan ducha wyrażony na twarzy, a nie w metryce. Nawet zmarszczki mogą wyglądać jak uśmiech losu, a nie krzyk rozpaczy. Jak mało kto rozumiem silną, wewnętrzną potrzebę dążenia do odmiany swojego życia na lepsze. Moje doświadczenia to nieustanne wyzwania zmierzające do rozwoju osobistego i związanych z nim metamorfoz zawodowych. Nauczyły mnie one empatii we współpracy z ludźmi, która jest nieodzowna, żeby pomóc im odkryć ich osobiste walory i potencjał dla samych siebie”. Rozmówczyni Flexi.pl nie odczuwała wypalenia zawodowego, a projektowanie ubrań, stylizacje i wizaż, to pasja. Dlatego pojawiają się nowe pomysły i realizowane są nowe projekty. Grażyna Paturalska chce więc rozwijać autorską kolekcję unikatowych torebek i ubrań marki Grace Collection, oraz doskonalić sklep internetowy na fanpage’u Grace Collection – Twoja druga skóra. Chciałaby też – jak dotychczas, co roku, brać udział w dwóch dużych Targach Mody, w Mediolanie (Fashion Week) oraz targach skór „Lineapelle”. A także znaleźć czas na pisanie felietonów do: „Moda w Polsce”, Trójmiasto.pl.

Cały wywiad: dostępny tutaj

Blog

staż pracy, seniorapp, news
Bez kategorii

SeniorNiusy #47

Rekordzista w stażu pracy! ❣️ Zapraszamy na #47 odcinek SeniorNiusów ❣️ ⌚ Często w pracy zdarza nam się odliczać czas do końca zmiany, albo do końca tygodnia. Pewien mężczyzna w wieku 15 lat rozpoczął staż w firmie, w której pracuje

Zobacz więcej
Media

Wybrano najlepsze łódzkie pomysły na biznes

W piątek, 16 października 2020 r., odbyła się gala finałowa dwunastej edycji konkursu „Mam Pomysł na Startup”, podczas której wybrano najlepsze łódzkie startupy. W tym roku nagroda Prezydenta Miasta Łodzi trafiła do dwóch projektów – Strove.io oraz SeniorApp.

Zobacz więcej
Nowe przepisy ustawy o prawach pacjenta
SeniorNiusy

❣️Zapraszamy na #113 odcinek SeniorNiusów!❣️

W dzisiejszych Seniorniusach dowiesz się o nowych przepisach ustawy o prawach pacjenta. Kamery w szpitalach od dziś zobaczą więcej! Jak wyrazić sprzeciw? Kamery w szpitalach od dzisiaj zobaczą więcej. W życie weszły właśnie nowe przepisy ustawy o prawach pacjenta i

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content