Wolontariat - zostań wolontariuszem!

Kim jesteśmy?

Wolontariat – Fundacja SeniorApp jako organizacja społecznie odpowiedzialna tworzy programy mające na celu przełamywanie barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

Zespół Fundacji SeniorApp organizuje konsultacje i szkolenia z obsługi urządzeń mobilnych i bezpieczeństwa w sieci. Tworzymy społeczność ludzi, którzy dzielą się swoim czasem i umiejętnościami pomagając innym.

Stale rozwijamy i dostosowujemy działania do aktualnej sytuacji oraz pojawiających się potrzeb osób, które wymagają wsparcia i opieki. Nasz prężnie działający wolontariat również dba by nasza działalność stale się rozwijała na co raz większą skalę.

Kogo szukamy?

Nasz wolontariat potrzebuje wolontariuszy, których celem  będzie działanie na rzecz przełamywania barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych. Zadania mają umożliwić im sprawne i bezpieczne poruszanie się w świecie cyfrowym: komunikację, edukację, płatności internetowe, zakupy, rozrywkę, pozyskiwanie informacji, załatwianie spraw urzędowych online, umawianie wizyt lekarskich, a także korzystanie z innych przydatnych narzędzi i aplikacji dostępnych w smartfonie.

 

Szkolenia będą realizowane w ramach konsultacji indywidualnych – kilka razy w miesiącu (w zależności od zapotrzebowania), a także warsztatów grupowych – przynajmniej raz w miesiącu. Szkolenia odbywają się na terenie miasta Łodzi.

Zapraszamy do włączenia się w nasze działania! Razem możemy zrobić wiele dobrego!

1653654985952

Konsultacje indywidualne

►1 wolontariusz na 1 podopiecznego
►odbywają się w domach seniorów, kawiarniach, bibliotekach na terenie Łodzi
►trwają około 1 godziny.

Warsztaty grupowe

► 1 wolontariusz na 5 podopiecznych
► odbywają się w Domach Dziennego Pobytu, Centrach Aktywnego Seniora, Domach Kultury i stacjonarnie w biurze SeniorApp
► trwają około 2-3 godzin.

Wolontariat - chcesz dołączyć?

Get in touch with us!

Skip to content