SeniorApp poleca

SENIORAPP POLECA #4: Centerko

Na skróty!

Niosąc pomoc innym - pomagasz sobie!

Czym jest Centerko?

W sercu Łodzi istnieje jedyne w swoim rodzaju miejsce, skupiające lokalnych społeczników, pomocników, wolontariuszy. To Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” działające w Stowarzyszeniu „Pomost”.  

Mimo, iż powstało z inicjatywy osób chorujących psychicznie, to przez 13 lat funkcjonowania i transformacji, przestrzeń może tu znaleźć każdy, kto chce się rozwijać, dzielić umiejętnościami i talentami oraz pomagać innym.

Seniorapp Poleca

Jak można pomóc?

Pomagać można na 101 sposobów: animować czas dzieci w świetlicach, prowadzić zajęcia w domach pomocy społecznej, wykonywać prace biurowe, czy organizować festiwale. Wachlarz działań jest nieograniczony. 

W „Centerku” przyszli wolontariusze mogą się również szkolić, brać udział w inspirujących warsztatach, spotykać i wymieniać doświadczeniami tak, aby ich codzienna praca w organizacjach była lepsza, ciekawsza, profesjonalna.

seniorapp poleca

Czym się zajmujecie?

Kierujemy wolontariuszy do organizacji i instytucji, w których mogą działać społecznie i dzielić się swoimi umiejętnościami. Nierzadko tworzą się bliskie relacje, przyjaźnie, a nawet związki. Ta energia udziela się wszystkim i przenosi się na różne obszary, do których trafiają wolontariusze. Przykładem są wolontarystyczne grupy artystyczne. 

„Go Pomost!” i „Yoł Yoł Seniorzy” – gdzie tylko się pojawią, budzą bardzo pozytywne emocje. Ciężko pracują nad swoimi prezentacjami, choreografiami i animacjami dla podopiecznych, co skutkuje doskonałymi efektami ich działań.

seniorapp poleca

Kiedy najlepiej zacząć?

W ciągu roku wiele się dzieje, ale w wakacje również nie brakuje pracy i odważnych osób chętnych do zaangażowania się w pikniki, festyny, turnusy rehabilitacyjne, czy wycieczki terenowe. Nigdy nie brakuje zajęć, w które można się zaangażować.

W „kuchni” Centrum Wolontariatu codziennie przygotowywane są kolejne projekty i pomysły na działania, zespół dokłada wszelkich starań, aby pilotować wszelkie działania i realizować je zgodnie z opracowanymi standardami.

seniorapp poleca

Co się udało do tej pory? 

Od 2008 r. zrealizowano 30 projektów tematycznych, w ramach których przeszkolono 1200 przyszłych wolontariuszy, 300 koordynatorów wolontariatu, 300 uczniów szkół, 250 seniorów i 150 animatorów lokalnych. Ponadto, „Centerko” pozyskało już ponad 1600 wolontariuszy i 300 placówek, którym poświęcono 1500 godzin wsparcia. Wolontariusze wsparli ok. 600 akcji w województwie łódzkim. „Centerko” zachęca wszystkich do włączania się w jego przedsięwzięcia i wspierania wolontariatu.

seniorapp poleca

Centerko i SeniorApp:

Z Kierownikiem Biura Regionalnego Centrum Wolontariatu Centerko: Mariuszem Kołodziejskim i Założycielem Grupy: „Yoł Yoł Seniorzy”: Sewerynem Obałką rozmawialiśmy podczas webinaru: „Już wiem #10: Do dzieła! Wolontariat dla Każdego”. Nagranie można obejrzeć tutaj: https://fb.watch/73yjoM5eTw/  

Seweryn prowadził także zajęcia z hip hopu on-line: nadal możecie dołączyć do ćwiczeń! Nagrania dostępne tutaj:

Odcinek 1: https://fb.watch/73ylOVV-HW/  

Odcinek 2: https://fb.watch/73ynVJfYbP/  

Odcinek 3: https://fb.watch/73yp3m1_kc/  

Odcinek 4: https://fb.watch/73ypTWufNg/  

Odcinek 5: https://fb.watch/73yqCLiT-o/  

Odcinek 6: https://fb.watch/73yrqJgIUn/  

Zachęcamy do przesyłania filmików ze swoimi wykonaniami w wiadomości prywatnej do nas lub zamieszczania w komentarzach – najlepsze zgarnie nagrodę!

Kibicujemy „Yoł Yoł Seniorom”, życzymy nieustającego flow, żebyście nie zwalniali tempa w działaniach. 

Próbkę działań Grupy “Yoł Yoł Seniorzy” możecie zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=377F7Sg7BTg

seniorapp poleca

Dołącz do grona wolontariuszy Centerka!!!

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem wypełnij formularz zgłoszeniowy https://www.centerko.org/formularz/ i odeślij na adres: kontakt@centerko.org

Blog

Media

Mam Pomysł na Startup

W piątek, 16 października 2020 r., odbyła się gala finałowa dwunastej edycji konkursu „Mam Pomysł na Startup”. Uroczystość poprzedzona została panelem eksperckim, którego motywem przewodnim był temat internacjonalizacji ekosystemu innowacji.

MORE
Bez kategorii

SeniorNiusy #49

VIII Łódzkie Senioralia startują już w sobotę 21.05! ❣️ Zapraszamy na #49 odcinek SeniorNiusów ❣️ VIII Łódzkie Senioralia startują w najbliższą sobotę: 21. maja. Przez dwa tygodnie miasto będzie należało do Seniorów. 450 firm, organizacji pozarządowych i instytucji stworzyło program

MORE
Bez kategorii

SeniorNiusy #1

500+ na wakacje! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na pierwszy odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy! 📢📢📢 🌞 Pogoda zwiastuje nadchodzące lato, a więc dzisiaj prezentuję blaski i cienie coraz cieplejszych dni. Przygotowałam świeżą jak czerwcowe truskawki 🍓

MORE

Benefits of SeniorApp

Verification

You always know when and who is visiting your loved ones

Supervision

Our team supervises all the services provided

Easy to use

Transparent platform, simple and intuitive to use

Check out how easy it is!

Check out our Youtube channel!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content