„Polub się z telefonem! Cyfrowy świat jest prostszy niż myślisz” – Poradnik dla Seniora

Wykluczenie cyfrowe to bardzo poważny problem, który najczęściej dotyka osób starszych. Specjalnie dla Seniorów przygotowaliśmy drugą edycję poradnika “Polub się z telefonem! Cyfrowy świat jest prostszy niż myślisz”. Przygotowana przez nas publikacja w prosty sposób objaśnia podstawy bezpiecznego korzystania ze smartfona i internetu. 

Nasz poradnik rozpoczynamy od podstawowych kwestii związanych z wyborem smartfona – tłumaczymy czym charakteryzują się poszczególne systemy operacyjne, czy wskazujemy na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie telefonu. 

W Poradniku nie brakuje również przydatnych uwag na temat podstawowych funkcji smartfona. Można przeczytać m.in. o tym:

  • W jaki sposób pisać wiadomości?
  • Jak korzystać z aparatu?
  • Jak korzystać z internetu w telefonie?

Bardzo ważną częścią naszego poradnika są rozdziały poświęcone poszczególnym aplikacjom mobilnym, które mogą okazać się przydatne w codziennym życiu osób starszych.

Poradnik powstał we współpracy z Partnerem Tytularnym Orange Polska oraz pozostałymi Partnerami: Diagnostyką, Legimi oraz medme moja apteka.

Chcę pobrać Poradnik dla Seniora "Polub się z telefonem! Cyfrowy świat jest prostszy niż myślisz"

Blog

SeniorNiusy

Opieka długoterminowa w Polsce: to już nie kryzys, lecz początek zapaści

Konferencję „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro” zorganizowała Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”. Stanowiła ona kontynuację publicznej debaty na temat aktualnego stanu i przyszłości opieki długoterminowej w Polsce, rozpoczętą w listopadzie 2019 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja konferencji.

MORE
SeniorNiusy

SeniorNiusy #74

❣️ Zapraszamy na #74 odcinek SeniorNiusów ❣️ Na świętego Marcina – gęsina. 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości oraz wspomnienie św. Marcina. Z tej okazji, co roku w Poznaniu, jak świeże bułeczki rozchodzą się rogale świętomarcińskie. Jednak nie tylko ten słodki

MORE
Bez kategorii

SeniorNiusy #1

500+ na wakacje! Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na pierwszy odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢📢📢 SeniorNiusy! 📢📢📢 🌞 Pogoda zwiastuje nadchodzące lato, a więc dzisiaj prezentuję blaski i cienie coraz cieplejszych dni. Przygotowałam świeżą jak czerwcowe truskawki 🍓

MORE
Bez kategorii

SeniorApp uczestnikiem Konferencji sektora e-zdrowia

SeniorApp jako twórca platformy umożliwiającej opiekę zdrowotną za pośrednictwem internetu został włączony do grona pięciu startupów konkursowych z branży MedTech podczas konferencji OVHCloud. Czym jest konferencja OVHCloud? 17. lutego w Warszawie odbywa się Konferencja poświęcona tematyce suwerenności danych w sektorze

MORE
Skip to content