Czy relacje „boją się” wieku?

Na skróty!

Miłość i relacje „nie boją” się wieku. A randkowaniu po 50. nie brakuje cudownych uniesień, „motyli w brzuchu”, a relacjom wzajemnych oczekiwań, ale też partnerstwa! Bo „potrzeba miłości dotyczy każdego, bez względu na cyferki”. Klaudia Rutkowska, współzałożycielka portalu Razem50plus.pl na Flexi.pl opowiada o randkach generacji 50+ i obserwacjach społecznych, które spowodowały stworzenie wirtualnej przestrzeni, gdzie ludzie 50+ mogą się poznać i znaleźć drugą połówkę.

Między świadomością potrzeb a nieufnością, czyli jak randkuje Pokolenie Flexi 

Miłość i relacje, niezależnie od wieku, wymagają przestrzeni. Dla ludzi 50+, którym nie brakuje fantazji i namiętności w odczuwaniu (stąd i spotkania pod wieżą Eiffla, długie rozmowy, wspólne wycieczki rowerowe, przyspieszone bicie serc), ważne jest także partnerstwo. Trzeba je jednak zbudować trochę w oderwaniu od przeszłości i bazując na zaufaniu. A że doświadczenie i znajomość siebie oraz swoich oczekiwań wpływają na bezpośredniość w relacjach, można obserwować, jak w poszanowaniu pełnej prywatności i intymności, w przestrzeni wirtualnej rodzą się relacje. Czasami są to przelotne romanse, czasami relacje, które łączy wspólna pasja, powstają szczęśliwe związki!

Jak podkreśla rozmówczyni Flexi.pl, Klaudia Rutkowska:

Namiętność i przyjaźń w każdym związku są potrzebne. Wtedy jest komplet. Niemniej, niektórzy z większym dystansem podchodzą do szukania nowej miłości. Na pierwszym etapie stawiają na przyjaźń, której z czasem pozwalają przerodzić się w coś więcej”.

Randki generacji 50+ a mentalna i społeczna zmiana perspektywy

Razem50plus.pl to portal, cenna pochodna obserwacji zmian społecznych związanych m.in. z singularyzacją gospodarstw domowych wśród osób z Pokolenia Flexi. Do tego doszedł brak miejsca w sferze nowych technologii, w której ludzie 50+ mogliby nawiązać relacje damsko-męskie. Prowadzący portal mają możliwość przyglądania się, jak wśród przedstawicieli generacji 50+, Pokolenia Flexi, budzą się emocje. I głęboko im kibicując, jednak w pełnym poszanowaniu dla prywatności oraz z zachowaniem bezpieczeństwa tworzących się więzi, mogą też zaobserwować zmiany w mentalności ludzi 50+. Ta ewoluuje ku otwartości na marzenia, świadomości oczekiwań i pewności siebie. 

Czy równolegle zmienia się społeczne postrzeganie i niwelują się stereotypy na temat wieku? Czy widać pierwsze symptomy zmiany postaw? 

Jak wskazuje Klaudia Rutkowska:

„Nie postrzegam osób 50+ w kategoriach jakichkolwiek ograniczeń. Pokolenie 50+ mocno zmieniło się na przestrzeni (przynajmniej) ostatniej dekady. A wciąż stereotypów na ich temat nie brakuje (w społeczeństwie, w reklamach itp., ale to odrębny temat). Na szczęście widać pewne zmiany w tym kierunku, co mnie bardzo cieszy”.

Cały wywiad: flexi.pl/poszukiwaniemilosciwdojrzalymwiekumasens

Blog

Bez kategorii

SeniorApp poleca #1: Portal Flexi.pl

Wykorzystaj potencjał portalu Flexi.pl! SeniorApp chce mówić głośno o inicjatywach, które są wartościowe i mają w optyce osoby dojrzałe. Dziś chcemy zaprosić i zaciekawić portalem Flexi.pl.  To cyfrowa przestrzeń, która adresuje potrzeby osób 50+, dając rozmaite możliwości. Twórcy portalu podkreślają, że

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #41

Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na czterdziesty pierwszy odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #41 “Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, wiosna – znów nam ubyło lat, wszystko kwitnie wkoło i ja i Ty!” Tak śpiewali Skaldowie i mieli

Zobacz więcej
Fundacja

Akademia SeniorApp – bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

Akademia SeniorApp stale się rozwija. To projekt, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym wśród Seniorów. Podczas spotkań Akademii uczymy instruktorów tego, w jaki sposób przeprowadzać indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów. Dzięki temu Seniorzy nie powinni mieć problemów z

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #10

Na grzyby! W aromatów pełny las… Dzień dobry! 👋 Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dziesiąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: 📢 SeniorNiusy #10 📢 🍄 Nadchodzi prawdziwy raj dla grzybiarzy! 🍄 W całej Polsce słyszy się informacje, że to

Zobacz więcej

Zalety aplikacji SeniorApp

Weryfikacja

Zawsze wiesz kto i kiedy odwiedza Twoich bliskich

Nadzór

Nasz zespół nadzoruje wszystkie świadczone usługi

Łatwa obsługa

Przejrzysta platforma, proste i intuicyjne korzystanie

Zobacz jakie to proste!

Odwiedź nasz kanał na YouTube i przekonaj się sam!

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Skip to content