SeniorApp poleca #3: MEDME.PL

Medme zmienia się dla zdrowia!

Nowy logotyp i identyfikacja wizualna symbolizują profesjonalizm, troskę o zdrowie swoich czytelników, jak i ciągły rozwój usług serwisu. Medme.pl przechodzi ewolucję, by być jeszcze bliżej swoich użytkowników.

W myśl idei: „Medycyna bliżej Ciebie” – Medme łączy treści poradnikowe, artykuły oparte na rzetelnej wiedzy medycznej z odpowiedzią na potrzebę użytkownika, oferując mu dopasowane produkty w sklepie medycznym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może dokonać kompleksowych zakupów, popartych rzetelnymi artykułami.

Misją Medme jest kompleksowe zaopiekowanie się pacjentem. 

Nieustanny rozwój portalu sprawia, że nie jest to jedynie poradnik, ale również sklep medyczny z produktami dla zdrowia i urody. Dodatkowo czytelnicy zyskają także możliwość konsultacji lekarskich online w partnerskiej przychodni Dimedic.

Czym jest Medme?

Medme.pl to założony przez spółkę Pharma Partner w 2011 roku portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia. Pharma Partner jest częścią Pelion Healthcare Group, największej firmy z branży ochrony zdrowia w Polsce.

Medme.pl to:

  • Poradnik – ponad 6 tys. rzetelnych i merytorycznych artykułów na temat chorób i profilaktyki, podzielone na 6 sekcji: zdrowie, parenting, odżywianie, psychologia, seks, a także uroda i sport.
  • Sklep online – z wciąż rosnącą ofertą produktów z szeroko pojętych kategorii: zdrowia, opieki zdrowotnej, urody, sportu.
  • Przychodnia online – serwis Medme.pl umożliwia skorzystanie z konsultacji lekarskich online w partnerskiej przychodni telemedycznej.
 

Jak będzie wyglądało nowe Medme?

By jeszcze lepiej spełnić oczekiwania użytkowników, postawiono na profesjonalne otoczenie. Nowa kolorystyka skupia się przede wszystkim na ultrazielonym, ponieważ jest on identyfikowany głównie ze zdrowiem oraz ciemnej zieleni, podkreślającej profesjonalizm i wiedzę.

“Plus” zastosowany w logo odnosi się nie tylko do branży medycznej, ale też symbolizuje „pojemność” marki, która oprócz części poradnikowej ma również własny sklep. Zastosowany zabieg pozwala na poszerzenie spektrum działania marki w przyszłości.

Nowy wygląd ma mu pomóc jeszcze bardziej w intuicyjnym korzystaniu z naszego serwisu – komentuje Joanna Barczykowska – Tchorzewska, redaktor naczelna portalu Medme.pl i wiceprezes spółki Pharma Partner Sp. z o.o., która jest wydawcą serwisu.

Poza odświeżoną kolorystyką, logotyp zawiera symbol plusa. Plus symbolizuje przede wszystkim rozwój. Z poradnika, który zapewniał jakościowe treści, w portal kompleksowo dbający o zdrowie.

W Medme.pl przykładana jest ogromna waga do rzetelności treści, które są weryfikowane przez specjalistów. Często jednak po przeczytaniu artykułu, pacjent czuje potrzebę skonsultowania się z lekarzem, dlatego w nowym Medme, dzięki partnerstwu z przychodnią telemedyczną Dimedic, istnieje możliwość umówienia szybkich konsultacji z lekarzem online. Użytkownicy będą mogli nie tylko skorzystać z konsultacji online, ale także przedłużyć receptę – mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska.

Przychodnia wykorzystując nowoczesną technologię, zapewnia wygodny dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Nawiązując strategiczną współpracę z serwisem Medme.pl, chcemy dotrzeć do szerokiego grona Pacjentów, by zapewnić im łatwy i bezpieczny dostęp do lekarza, na wyciągnięcie ręki za pomocą telefonu – mówi Maciej Szwajcowski, CEO Dimedic Limited.

Blog

SeniorNiusy

SeniorApp kończy dwa lata!

Pierwsza w Polsce aplikacja stworzona dla Seniorów we współpracy z Seniorami, obchodzi drugie urodziny. Za marketplace’m z usługami dla osób starszych i potrzebujących kolejny owocny rok działalności. Jednak twórcy start-upu zapowiadają, że podczas najbliższych 12 miesięcy planują ciągły rozwój aplikacji

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #25

Uwaga na telefonicznych oszustów! Dzień dobry! Nazywam się Karolina Ozga i zapraszam na dwudziesty piąty odcinek cotygodniowego przeglądu informacyjnego: SeniorNiusy #25 Koniec listopada każdemu z nas przynosi różne skojarzenia : jedni wróżą z wosku tradycyjnie świętując Andrzejki ️, inni szykują

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorApp poleca #3: MEDME.PL

Medme zmienia się dla zdrowia! Nowy logotyp i identyfikacja wizualna symbolizują profesjonalizm, troskę o zdrowie swoich czytelników, jak i ciągły rozwój usług serwisu. Medme.pl przechodzi ewolucję, by być jeszcze bliżej swoich użytkowników. W myśl idei: „Medycyna bliżej Ciebie” – Medme

Zobacz więcej
Bez kategorii

SeniorNiusy #50

A ja wolę moją Mamę! ❣️ Zapraszamy na #50 odcinek SeniorNiusów ❣️ ‍ “A ja wolę moją mamę!” ‍ – śpiewała Majka Jeżowska, a razem z nią, mógłby podchwycić każdy z nas. ‍♀️ Mama to najważniejsza postać w życiu, mówi

Zobacz więcej
Skip to content