Strona główna » Bez kategorii » SeniorApp w Silver Star Challenge!

SeniorApp w Silver Star Challenge!

|

|

Na skróty

SeniorApp jako członek projektu I-CARE SMART uczestnikiem Silver Star Challenge: na innowacyjne rozwiązania SMART dla osób starszych.

SeniorApp członkiem I-CARE SMART

Już jutro: 13.07. współzałożyciel i twórca platformy SeniorApp: Igor Marczak będzie uczestnikiem konferencji, podczas której podzieli się misją startupu, który jako jedyny przedstawiciel polskiego silver marketu został włączony do grona międzynarodowych ekspertów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla osób starszych. Wspólnie będą wytyczać kierunki rozwoju „srebrnej gospodarki” i budowanie świata przyjaznego i przystępnego dla Seniorów.


Czym jest I-CARE-SMART?

Projekt I-CARE-SMART ma za zadanie budowanie oraz wzmacnianie współpracy z organizacjami, które są w stanie dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania  technologiczne w obszarze opieki zdrowotnej i społecznej dla osób starszych. Jego celem jest przybliżenie społeczności seniorów innowacji poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług aktywnie angażujących ich odbiorców oraz rozwój „srebrnej gospodarki”.

Jak działa?

I-CARE SMART finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma za zadanie nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy podmiotami zainteresowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami (SMART) dedykowanymi poprawie jakości życia osób starszych. Twórcy projektu gwarantują, że umożliwi on nawiązanie partnerstwa między władzami publicznymi, uniwersytetami, przedsiębiorstwami, placówkami świadczącymi usługi opiekuńcze oraz opiekunami. Projekt przyczyni się do rozwoju skutecznych rozwiązań spełniających wcześniej niezabezpieczone potrzeby osób starszych w zakresie opieki zdrowotnej oraz pomocy społecznej. Jest to możliwe poprzez stworzenie ekosystemu w którym skoordynowana jest wymiana doświadczeń, informacji, wyników badań czy kontaktów pomiędzy jego uczestnikami.

Dla kogo?

Osoby starsze, które często zmagają się z samotnością i niepełnosprawnością, wymagają specjalistycznego wsparcia. Dotychczasowe rozwiązania w postaci elektronicznej wymiany danych o pacjencie, e-zdrowie, opaski monitorujące funkcje życiowe, czujniki upadków oraz sprzęt medyczny nie poprawiają dostatecznie jakości życia seniorów, ani nie spełniają ich wszystkich potrzeb zdrowotnych. Z tego powodu istotne jest dostosowanie oferty usług dedykowanych seniorom. Partnerzy oraz interesariusze projektu ocenią możliwości zastosowania nowych rozwiązań oraz zaproponują sposoby ich wdrażania przez system opieki zdrowotnej i opieki społecznej.

Jaki ma zasięg?

Projekt jest realizowany w 7 krajach, tworzony przez 13 partnerów w ramach utworzenia „EKOSYSTEMU INNOWACJI DLA INTELIGENTNEJ OPIEKI NAD OSOBAMI STARSZYMI”. Polskim przedstawicielem rozwijającym współpracę z innymi podmiotami jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi: jako jedna z największych uczelni medycznych w Polsce prowadząca działalność edukacyjną, badawczą, szkoleniową i zdrowotną. Starzenie się jest jednym z kluczowych tematów badawczych UM.

Jak podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.